Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát tanuljon a fiam?

Milyen szakmát tanuljon a fiam?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 8.os, szóval a továbbtanulás küszöbén áll. Olyan erős átlagosnak mondanám (kb 3,8-4 átlag). Matekot, technikát, infót szereti. Alacsonyabb, vékony fiú. Én örülnék neki, ha klasszikusabb szakmája lenne, pl tanár, sofőr, rendőr, tűzoltó vagy vmi ehhez hasonló. Persze nem akarom, hogy gürizzen egész életében, de mérnök nem hiszem hogy lesz, rendszergazda meg háát.... vagy esetleg autószerelő? Még vacilálok. Van vmi ötletetek?

2019. nov. 1. 17:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
amit szeretne
2019. nov. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Majd ő eldönti. Ne dönts helyette, ne halmozd el tanácsokkal - csak akkor, ha ő kér tőled véleményt.


Értem én, nem rossz szándékból teszed, de néha pont ellentétes hatást ér el a túlzott "hegyi beszéd"

2019. nov. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Mi döntsük el helyette cicám?
2019. nov. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
89%
Nem neked kell dönteni, hanem neki. Elég nagy már hozzá. Egyébként nem épp jó dolog 14-15 évesen eldönteni, hogy mivel foglalkozzon.
2019. nov. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
33%

Aminek látszik hogy jövője van .KLima,és gázkészülék szerelő. Ide már kellenek a számitógép ismeretek is .

Már minden automatikával készül .

DE mondhatnám a a mezőgazdasági kis gépszerlőt is .

Alig van belőlük,javitandó gép meg ezer számra .

Nem egy monotom munka ,midig van újabb és újabb javítani való .

2019. nov. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 hírnök válasza:
89%

széles palettát kéne neki bemutatni hagy válasszon ő saját maga

jelenleg hiány van villanyszerelőkböl pl., az informatikus se rossz, asztalos, szakács, pincér, mozdonyvezető


Neki kell dönteni én csak mondom mik nincsennek a piacon most

2019. nov. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
Annyit tehetsz, hogy felhívod a figyelmét sokféle szakmára. Én azt hallottam, hogy az autószerelő szakma leáldozóban van, mert az autógyártók egyre inkább olyan megoldásokat dolgoznak ki, hogy a javítások csak a gyártó felügyelete alá tartozó szakszervizekben történhessenek. Mindenesetre idegen nyelv tanulását szorgalmazd, mert akkor kinyílik előtte a világ.
2019. nov. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! (az egyiken jót nevettem) Természetesen nagyrészt ő dönti majd el, hogy mit szeretne, de még nagyon gyerek szerintem. Meg olyan bosszantó, így 30 felett jövök rá, hogy lehettem volna tanár is, vagy rendőr akár. Persze még kitanulhatom vért izzadva, de az már nem olyan. Segíteni szeretnék neki, igazából azt sem bánnám ha sokáig tanulna és vagy egy diploma vagy 2-3 szakma lenne a kezében. Több gyermek is van, de ő a legidősebb, szóval a továbbtanulás nekem szülőként még tök új dolog. Nem akarom elszúrni.
2019. nov. 1. 18:26
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

automatikai technikus szakmát tudom ajánlani, elég érdekes és mindig van újdonság

én iskolámban 4 év az érretségi + PLC programozó szakma

+1 év a technikusi

és még elég jól fizet is

2019. nov. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy utólag látsz meg olyan ösvényeket, amiket - visszanézve - szívesebben jártál volna végig.


De.


Sajnos ezt nem lehet előre látni. Semmi garancia nincs, hogy a fiad szeretné azokat, amiket te választottál volna.


Meg tudod ismertetni a különféle szakmákkal, észre tudod venni a "jeleket", amik azt sugallják, hogy miben lelheti örömét később.

2019. nov. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!