Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri elvégeznem az infós...

Megéri elvégeznem az infós egyetemet?

Figyelt kérdés

Jelenleg másodéves programtervező informatikus vagyok, tehát ha úgy nézzük most vagyok a felénél. Viszont kezdek elbizonytalanodni magamban. Ugyanis, mondhatni, teljesen másra számítottam mikor egyetemre jöttem. A szüleim, ismerősök, azt mondogatták folyamatosan, hogy ezek lesznek az életem legszebb évei, sokat fogok bulizni, barátokat szerezni, és élni, plusz azt tanulom ami érdekel. Ehelyett mi van már másfél éve? Stressz, depresszió, szorongás, állandó kényszer. Buliknak semmi nyoma, egyszerűen nincsen rá időm, és nincs kivel. Barátoknak szintúgy, az emberek 90% teljesen antiszociális ezen a szakon.


Ekkor szoktak jönni az "Informatikusra mindig is szükség lesz", meg "végezd el, és jó állasod lesz jó fizetéssel" közhely dumák, de ezek mit sem segítenek. Mi a garancia arra hogy ha végzek, akkor jó állasom lesz? Semmi. Az a tudás, amit az egyetem ad, én azt semminek érzem. Ahhoz hogy releváns programozói tudásom legyen, komolyan bele kell merülnöm egy-egy témába, ami akár több év is lehet, és mindezt egyetem mellett, úgy hogy persze dolgozzak is hogy munkatapasztalatom is legyen. Ja és mindezek mellé még passzírozzak be heti 4 edzést, hogy azért legyen valami örömöm is. Számomra ezeket képtelenség összehozni. Főleg úgy, hogy még a legkisebb cégek elvárásait is kb. csak a seniorok tudják felmutatni.


Tehát, ha elvégzem az egyetemet (mellesleg olyan 3mas, 4es tanuló vagyok, eddig még nem buktam semmiből) ezzel a szinttel, kb. sehol nemfognak alkalmazni, amit meg is értek. Viszont vannak olyan ismerőseim, akik egyetem helyett elkezdtek tanulni egy szakmát, és már dolgoznak ill. keresnek is mellette. Pár év múlva, kb. mikorra én végezni fogok, már tapasztaltak lesznek a szakmájukban, jó fizetésük lesz, és nemmellesleg volt idejük mással is foglalkozni, kiélni magukat. És ha nekem meg nem jön be a dolog, ottleszek 25 évesen, 5 év stresszes, depressziós évvel a hátam mögött, és kezdhetek mindent előlről, úgy hogy nem használtam ki a fiatalkoromat...

Továbbá nem akarom kihagyni azokat az embereket, akik már most sikeresek, de ők kb. a nap 90%-ában ezzel foglalkoznak, éveken keresztül. Én belebolondulnék ha ezt kéne csinálnom.


Végezetül: Bele se merek gondolni, hogy egy orvos min mehet keresztül, az én szemembe ők ufók. Ja és a szakot szeretem, abban nincs kétség.


Köszönöm, ha volt türelmed és elolvastad a gondolataimat, lehet kicsit hosszúra sikeredett.



2019. nov. 2. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Esetleg nem lenne jobb ha passziválnál egy évet, hogy összeszedd magadat, bulizz stb?

Azt írtad másodéves vagy, hogy lett ebből az, hogy 5 évig stresszelsz főleg ha ilyen jegyeid vannak?

Én is infós szakos vagyok, dolgozom mellette, eljárok edzeni, BME-n vagyok egyébként. Nem érdekel hogy csúszom, de az, hogy van munkatapasztalatom sokat számít. Szerintem te is próbálj meg valami munkát keresni, akár homeofficera is. Ha passziválsz és nem vagy 25 simán mehetsz melózni:)

2019. nov. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
szia, jelenleg garantált ,hogy hamar lesz állásod. És jelenleg elég jól is fizet,gyorsan lehet haladni felfelé. És ha belegondolsz lassan már a mikrohullámú sütő is programozható java -ban. Még hátra van a gépesítés, mesterséges intelligencia forradalom, iot forradalom, gépjárművek digitalizálása és automatizálása. Vagyis még a te életedben is biztos,hogy lesz állásod. JElenleg egy 6 hónapos bootcamppel felvesznek juniornak majdnem bárhová. Egy egyetemmel a hátad mögött pláne. Egyébként sosem késő váltani, 40-50 évesen is lehet. Nem tudom mit parázol.
2019. nov. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

"Az a tudás, amit az egyetem ad, én azt semminek érzem."


Mert az valóban semmi.


Neked kell fejlesztened magad életed végéig - ez van!


Vagy valóban váltasz valami másra, ha már most úgy érzed, hogy utálod.


De szerintem, ha már 3-as, 4-es vagy a szakodon, akkor fejezd be, aztán meglátod!

2019. nov. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%

Választhatsz egy szakmát és jól kereshetsz napi 12 óra fizikai melóval. Vagy letolod amit most csinálsz, gyakorolsz hozzá, és lesz egy jól fizető (10x annyi mint lakatosként vagy festőként) állásod napi 8 órában masszázsfotellel meg csócsóval légkondis irodában. Aztán jön a haverod szerelni a légkondit a fejed felett...


KEvesebb nyavajgás, több kitartás! Ennyi az élet!

2019. nov. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

Ha egyszeru szoftverfejlesztő szeretnél lenni aki ugyanolyan tucatprojekteken dolgozik, mint a budapesti programozók 99%-a, akkor nem éri meg. Jobban jársz, ha minél előbb elhelyezkedsz egy cégnél és valódi technológiákat tanulsz élesben. Ehhez nem kell sok kezdésnek, a cégek kérnek egy alapszintu OOP tudást, pár fontos design pattern, egy alap SOLID, 1 nyelv alapos szintaiktikai ismerete és egy teljesen alap stack (pl git, maven, etc), amivel egy hobbi projektet mondjuk meg tudsz csinálni. Általában adnak 1-2 egyszeru algoritmikai feladatot emellé (pl. iterálj végig egy tömbön rekurzivan, stb) és ennyi, welcome to the board, holnaptól pénzért dolgozol.


Ha erősen matek is IQ-igényes mérnök akarsz lenni, akkor meg el KELL végezned az egyetemet, mert kell a specifikus tudás. Például egy Big Data fejlesztőnek alap, hogy úgy ismeri a statisztikai modelleket, mint a tenyerét, és bármikor papiron megold egy regressziós feladatot. De mondom, Magyarországon nem ilyen projektek és IT szakemberek a jellemzőek, hanem a tucatprojektek, amik idecsorognak near-shore nyugatról.


De annak semmi értelme, hogy 3-masokkal átvergődsz egy 3-4 éves progmaton, ehelyett kereshetnél pénzt meg valódi tapasztalatot is egy valódi helyen. Akkor már inkább egy intenziv bootcamp. Az IT cégek 95%-ánál senkit nem érdekel a papir, mert 5-10 perc beszélgetéssel tökéletesen be lehet lőni, hogy ki milyen szinten van, itt senkit nem lehet átverni.


De ez csak az én véleményem, diplomával+3 év tapasztalattal a szakmában.

2019. nov. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

Én munka mellett képzem át magam erre a területre. Egy OKJ végén járok, ami halálgyenge, embertelenül sokat tanultam otthon, magamtól is és idén kezdtem estin a proginfót.


Nekem van kedvem az egyetemhez, szívesen tanulok, a matek is érdekel valamennyire, ha megtetszik a terület, szívesen merülnék el benne mélyebben és a külföld se kizárt. Viszont megértelek!


Igazából nehéz ezen a területen elhelyezkedni, pont a minap leveleztem erről szakmabelivel.


Kb csak akkor garantált az elhelyezkedés, ha nappalin tolod, mellette hobbiprojektjeid vannak és 2-od, 3-adévben már dolgozol mellette.


Tömegtermelés van belőlünk, változatos, de inkább rossz színvonalú képzéseken. Az autodidakta tanulás meg olyan amilyen.


Nekem friss élmény, hogy az OOP értelmezésembe/használatomba kötöttek bele, pedig az alapelveit ugyanúgy mondom el, mint egy szakmabeli. Valószínűleg a gyakorlatban már nem tudom ezt alkalmazni, ehhez szerintem például egy normális tanfolyam kellene. Az OKJ-n ez is nevetséges volt, az egyetemen elvileg tavasszal kerül terítékre.


Megértem az aggályaidat!


Én is azt mondanám, hogy passzív félév talán, szakmabeli diákmunka, hobbiprojektek ezalatt.

2019. nov. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Informatikusként, ha elmész egy állásinterjúra, akkor őket nem érdekli, hogy van-e diplomád, vagy sem, hanem arra kíváncsiak, hogy mit tudsz. Ez, hogy mindenhova kell a diploma, az hülyeség. Persze, nem hátrány, ha van, de ha végzel és nem tudsz semmit, akkor hiába a papír.
2019. nov. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!