Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tantárgy beszámítás- ez így...

Tantárgy beszámítás- ez így lehetséges?

Figyelt kérdés
Adott egy egyetem, amit ott fogok hagyni (első félév) mert nagyon nem jön be. Találtam, viszont egy szimpatikusabb alapszakot, amire szeretnék most decemberbe felvételizni. Az ottani tantárgy leírásban találtam 2 nem olyan vészes tárgyat, amit most is tanulok és ha leteszek akkor elvileg jövőre már nem kell. Na most: megtehetem azt államilag támogatottan, hogy nem megyek már be egyetemre (mert esélytelenek az ottani tárgyak többsége) csak arra a heti 2 alkalomra, amikor az óráim vannak? Azokból a tárgyakból levizsgázok és meg lesz a kettő. Az összes többi tárgyat teljesen "elfelejtem" tehát se órára, se ZH -ra se vizsgára fogom magam és nem megyek be? Utána ha megvan a 2 db vizsga, akkor azonnal kiiratkozok. Meg lehet ezt tenni így? Most nappalin vagyok, levelezőre mennék máshová. (tehát a kérdés konkrétabban: meg kell lennie a félévnek minden tárgyból ahhoz, hogy másik egyetemen működjön a 2 tárgy beszámítása?)

2019. nov. 3. 17:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Megteheted. Egyetemen a tárgyak nem olyanok mint középsuliban, ahol ha egyet buksz mindenből ismételsz. Amit teljesítesz az a tiéd.

Anno nálunk is volt egy lány aki ezt csinálta. Váltani akart, onnantól kezdve csak arra járt be amit elfogadnak a másik szakon.

2019. nov. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!