Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Első egyetemi félév passziválása?

Első egyetemi félév passziválása?

Figyelt kérdés

Első féléves hallgató vagyok, de át szeretnék menni szeptembertől másik egyetemre újrafelvételivel.

Első félévet nem lehet passziváltatni, csak 2.tól. Ha ezentúl nem megyek be órákra, abból nekem milyen negatív dolog származik? Illetve ha nem teljesítem a vizsgákat?

Utána el tudok menni felvételizni?

Köszönöm.



2019. nov. 4. 09:14
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

A tanulmányi osztályon jártál már ezzel a kérdéssel?

Csak mert ők az illetékesek...

Én spec. olyan egyetemre jártam, ahol lehetett az 1. félévet passziváltatni. No meg már 2 hónapja tart a szemeszter, lassan vége... Nem ébredtél kicsit későn ehhez?...:)

2019. nov. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Minden tárgyad nem teljesített lesz, de a következő félévet tudod passziváltatni.
2019. nov. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, melyik egyetem, szóval a tanulmányi osztályon érdeklődj. Amikor én jártam (10 éve, BME), a következő lett volna:

- minden tárgyam nem teljesített és ki kell fizetnem a bukott krediteket,

- a következő félévet tudom passziváltatni,

- az elsőt is tudtam volna, de csak a félév megkezdése előtt, menet közben már nem,

- elhasználok egy államilag támogatott félévet,

- egy év múlva (vagy fél év múlva keresztféléven) minden különösebb akadály nélkül jelentkezem a másik helyre.

2019. nov. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
86%
Szakot is váltanál vagy csak sulit? Szerintem csináld végig az első félévet, közben add be a jelentkezésed. Keresztféléves akarsz átmenni vagy szeptembertől? A 2. féléved lehet passzív, ha nem sikerül a felvételi még mindig maradhatsz a mostani helyeden.
2019. nov. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!