Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes tanulni jó matemat...

Mit érdemes tanulni jó matematikai készséggel?

Figyelt kérdés

Elsőéves biomérnök hallgató vagyok, de szeretnék váltani, mert nagyon nehéznek találom magamnak.

Szeretem és szívesen tanulom a matekot, a bioszt, az angolt és akár az infót is

A (főleg a szervetlen) kémia és fizika nagyon nehezen megy és ez az elsődleges ok ami miatt váltani szeretnék, a gimnázium és az egyetemi matek is elég jól megy.

A kérdés, hogy milyen szakmát lenne érdemes választanom (elsősorban OKJ) amivel nem szenvednék ilyen sokat, és aránylag jól keres és el is lehet vele helyezkedni még itthon is?



2019. nov. 4. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt az oldalt: [link]

Itt keress informatikával kapcsolatos képzéseket!

2019. nov. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonymousreview60 ***** válasza:

Akkor a BME - különösen a fizikus és a gépész - kizárva. Én a helyedben elgondolkodnék az ELTE programtervezőn. Matek, angol, infó kell hozzá.

Egy óbudai környezetmérnök BSc-t végzett ismerősöm munka mellett végzett ilyent az ELTE-n estin, és most nem győzi levakarni a megbízásokat magáról.

2019. nov. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#1 Már nézelődtem a jövőre induló OKJ-k közül régebben is a nive-n, csak személyes véleményre, vagy hasonló problémákkal küzködők tapasztalataira lennék kíváncsi. :)

#2 Ajánlották mások is a szoftverfejlesztést, habár ahhoz szeretnék legutoljára fordulni pályaválasztásnál bármennyire jól is lehet vele keresni.

2019. nov. 9. 19:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Jó matekkészséggel matematikus, informatikus, fizikus, mérnök, közgazdász.


Tűrhető matekkészséggel: OKJ.


Egy OKJ-val azért leszűkíted a kereseti lehetőségeidet.


Ha tényleg jó vagy matekból, ne pocsékolod el e tehetséged.


Én azt ajánlom fejezd be a biomérnökit. Én is tudok olyat, aki programoz biomérnökként. Egyetemen sok féle lehet specializálódni. Nagyon sok mindent össze lehet kapcsolni, csak kreatívnak kell lenni. Ha otthagyod szetintem megbánod.

2019. nov. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hidd el, valamennyien igy vagyunk ezzel, hogy az első félév vége felé elgondolkozunk azon, hogy jó helyen vagyunk-e. Nem beszélve arról, amikor egy zh-ra sokat készülünk, és csak közepes, holott gimiben laza 5-ös lett volna, vagy a miénk lett volna a legjobb.

Én is azt mondom, ne add fel! Csináld végig, amit elkezdtél! Mindenhol vannak döcögősebb tárgyak, ki kell bekkelni őket. Átmész egy 2-3-sal azt csá. Egy OKJ az összemérhetetlen egy mérnöki diplomával.

2019. nov. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*így
2019. nov. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!