Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik gazdasági szakon van a...

Melyik gazdasági szakon van a legkevesebb matek? Van esélyem?

Figyelt kérdés

A sors úgy hozta, hogy gazdasági szakon fogok tovább tanulni főiskolán. Hosszú távon előléptetéshez kell, és jelenlegi poziciomhoz is feltétel, hogy egy ilyen diploma folyamatban legyen legalább. A matek mindig távol állt tőlem, de nem is tanultam sohasem. Érettségim 2-es volt, 0 tanulással. OKJ-n ami volt matek jó pár éve azokat különtanárral, de tudtam hozni közepesen,habár ott semmi függvény analízis statisztika nem volt. A kérdésem tehát az lenne, hogy melyik szakon kérik a legkevesebb matekot, illetve mekkora előképzettség szükséges hozzá. Nekem tényleg csak a papír kell, ebben dolgozom évek óta, már középvezetői szinten egy multinál.


Köszönöm szépen előre is az értelmes válaszokat!


2019. nov. 5. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem a gazdaságinformatikus, de ott meg programozni kell.

Szerintem ne sajnáld a pénzt és menj el tanárhoz.

2019. nov. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Az a helyzet, hogy minden gazdasági szakon kötelezően (államilag előírtan) van legalább egy de inkább két félév un. gazdasági matematika (amely kb lebutított analízis), és van 2 félév statisztika. Csak ezeket kell túlélned, ugyanis az összes többi tárgyhoz elég a négy alapművelet. (Na jó négyzetre emelés még előfordul.)


A matek általában szívás a legtöbb embernek, de megcsinálható. A matek úgyszintén.


Szerintem a leges-legkönnyebb szakok a HR, az üzleti kommunikáció és a turizmus-vendéglátás. Ha multinál dolgozol, akkor gondolom vagy a HR vagy az üzleti kommunikáció jól jöhet neked. Elviselhető még a kereskedelem és marketing is.


Ha tényleg gyenge voltál matekból, akkor azért a gazdinfót nem ajánlom, de amúgy igen.

2019. nov. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%
* statisztika úgyszintén.
2019. nov. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Gazdinfónál nézik a matekot, a többinél csak választható tantárgy a felvételnél. Így az kizárva. Kereskedelem és marketing lazább mint mondjuk egy gazdálkodás menedzsment?
2019. nov. 6. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!