Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az Óbudai Egyetem mérnökinform...

Az Óbudai Egyetem mérnökinformatikus szakon megéri a duális képzés, vagy inkább teljes idősre jó jelentkezni?

Figyelt kérdés

Ha jól értem, akkor duális képzésen az egyetemen keresztül veszed fel a kapcsolatot egy céggel. Viszont azon gondolkodom, hogy időbeosztásban jobb lenne-e a "nem duális képzésre" (bárhogy is nevezik) jelentkezni és önállóan keresni gyakornoki állást.


A fő szempont az lenne, hogy tapasztalatot szerezzek és pénzt keressek. Nem tudom mi az elvárás gyakornokoktól, de nem vagyok teljesen hülye programozásból. Gyakorlati programot még nem írtam, de ha elém raknak valahány sor kódot, nem feltétlenül tudom egyből mit csinál, de meg tudom állapítani, hogy mi mit jelent. Emellett alap SQL lekérdezéseket meg tudok írni. Ez nyilván nem sok, de gyakornokoktól feltételezem, hogy nem nagy az elvárás és nyilván kész vagyok tanulni, fejlődni folyamatosan.



2019. nov. 6. 20:26
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nagy céghez tudsz menni (Telekom, OTP, ilyesmik), akkor megéri. Ha nevesincs kis cégekhez, akkor nem éri meg a duális képzés. Csekkold le, milyen cég-lehetőségek vannak.
2019. nov. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!