Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tizenegyedikesként hogyan és...

Tizenegyedikesként hogyan és miből készülhetnék emelt biológia illetve kémia érettségire?

Figyelt kérdés

2021-ben fogok érettségizni és orvosi egyetemre szeretnék menni. Az iskolában haladunk az anyaggal persze, de úgy érzem, hogy ez nem lesz elegendő 80%+ - os emelthez. A nyáron tudom, hogy bele kell húznom de előtte tudni szeretném hogyan álljak neki.


Akik ezekből a tárgyakból érettségiztek korábban /terveznek az elkövetkezendő években hogyan készülnek?

Úgy hallottam, hogy a Nagy Etele felé biológia összefoglaló nagyon jó, de nem vagyok biztos benne, hogy minden szükséges tudást megszereznék ha csak ebből készülnék.(Természetesen a feladatok gyakorlásán kívül) A mozaikos tankönyvekből is tanulnék persze.


Szerintetek már most napi rendszerességgel kell tanulnom ezt a két tárgyat vagy ráér az utolsó évben komolyabban elkezdeni az ismétlést?



2019. nov. 7. 21:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Vannak külön emelt szintű óráid? Ha igen mennyi?
2019. nov. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Biológia - kémia tagozatos vagyok ami heti 4-4 órát jelent mindkét tárgyból.
2019. nov. 8. 05:36
 3/10 anonim ***** válasza:

És leadják az emelt szintű anyagot is?


Különben ennyinek elégnek kell lennie, ha valóban tanulással telnek az órák, de természetesen az is sokat számít, hogy te otthon még mennyi energiát ölsz bele, a tesztjeid hány százalékosak (és milyen nehézségűek)



Bioszból mozaik, Oláh Zsuzsa jó könyvek, Nagy Eteléről még nem hallottam.


Kémiából Villányi Attila könyvei, pl. A kétszintű érettségihez, feladatgyüjtemény, összefoglaló, 5ösöm lesz kémiából.


Már most komolyan kell venni ezeket a tárgyakat, mert 12.-ben is vesztek anyagot, ezeket már csak átismételni lesz időd.

2019. nov. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én biológiát az OFI-s és mozaikos könyvből tanulok
2019. nov. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kémiából a számolásokat az Ötösöm lesz-ből csináljuk órán.
2019. nov. 9. 08:35
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyit csináltok órán, de otthon is folyamatosan csináld a példákat. Nem hiszem, hogy az egész könyvet kivégzitek, mert az rengeteg, de otthonra viszont nagyon jó.
2019. nov. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Én szarabb helyhetben vagyok, nekem heti 3 biosz és 3 kémia van csak és olyan gyorsan megyünk, hogy alig érem utol magamat. Viszont az iskolában eddig(ugyanezeknél a tanároknál) az összes orvosnak készülő bejutott az egyetemre, szóval nem lehet olyan rossz módszerük: Biosz: mozaikos könyv+nagy etele(jó összefoflalásnak, de tanulásra nem, mert kellenek előismeretek)+ én vettem kiegészítő anyagokat, kiegészítő könyveket a könyvesboltban. Kémia: villányi Attila érettségi emelt és közép szintre, 5ösöm lesz kémiából, villányi a. összefoglaló. Nekünk a tanár nagyon hajtja a számolásos feladatokat, azt mondja fontos a napi rendszeresség, legalább 2 feladatot kell naponta megcsinálni. Mi ezeket gyűjtjük egy külön füzetbe és időnként leellenőrzi. A biosz azért könnyebb, lehet olvasgatni meg minden :D Jó tanulást!
2019. nov. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az utolsónak :


Néha a kevesebb többet ér. Lehet, hogy gyors tempóban haladtok de gondolj bele ez mennyivel jobb ahhoz képest, mintha le lennétek maradva.

2019. nov. 11. 15:14
 9/10 anonim válasza:

Szia

Idén érettségiztem és bioszbol 80+ kémiából 90+ sikerült. Szerintem bőven elég az utolsó két évben célirányosan és a korábbi anyagot ismételve készülni.

Bioszbol a Mozaikos könyvek bőven elegendők illetve mi megcsinaltuk az összes korábbi érettségi feladatsort.

Kémiából a villányi összefoglaló és az ötösöm lesz elegendő (bár számolási feladatokbol itt is inkább a korábbi évek érettségi feladatait ajánlom). A villányi feladatgyujtemeny a kétszintű érettségire teszteket tartalmaz önellenőrzésre jó de lélekölően unalmas...

A Nagy Etele összefoglaló a teljes vizsgakovetelmenyt feloleli de pár érettségi feladatsor után rá fogsz jönni hogy van olyan téma ami sose míg más évente előkerül.

2019. nov. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9

Wow, nagyon ügyes vagy! Gratulálok az eredményeidhez!

Köszönöm a válaszodat és hogy leírtad a tapasztalatod:)

2019. nov. 20. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!