Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért jelentkezik mindenki...

Miért jelentkezik mindenki pont a Debreceni Egyetemre?

Figyelt kérdés

Debrecentől messze lakok és mégis rengeteg ismerősöm Debrecenbe megy az egyetemre. Annyira jó lenne vagy könnyű, hogy sokan jelentkeznek oda?

Esetleg aki ott tanul mi a véleménye az egyetemről?


2019. nov. 8. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Az egyik, ha talán legnagyobb egyetem az országban, rengeteg karral, így aztán könnyen találsz olyan embert aki odamegy, mert pár speciális szakot leszámítva nincs olyan, amit ne tanítanának ott.
2019. nov. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Az a véleményem már több éve itt tanulóként, hogy bár majdnem mindent lehet itt tanulni, mégis erősen meg kell vizsgálni, hogy az adott kar, a szak mennyire fejlett. Itt Debrecenben az orvosi kart nyomják nagyon, a gazdasági szakok is jók, az informatikai kar is most kapott új épületet. Rengeteg a koli, élhető a város...de pl. a TTK oktatási része nem a legjobb, a műszaki képzés sem. Akkor már inkább egy ME vagy OE. Az, hogy maga a DE országos 3. talán, nincs mit adni.
2019. nov. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A műszaki karról annyit hallottam, hogy gyenge és jópár olyan ember jár oda akik nem igazán értenek a gépészethez. Ezek szerint tényleg könnyű lenne ott a gépész kar?

2019. nov. 8. 22:02
 4/7 A kérdező kommentje:
Az orvosiról én is hallottam, hogy nagyon tolják és fejlett. Viszont legjobban a műszaki részre lettem nagyon kíváncsi azért kérdeztem rá :D
2019. nov. 8. 22:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Konkrétan nem tudok a gépészmérnökökről, én a TTK-n vagyok, csak mondják, hogy nem valami jó. Ez nem azt jelenti, hogy nem nehéz...csak nem úgy tanítják, ahogy kéne. Pl. nekünk is volt olyan, hogy a tanár csak felolvasta a diákat, amiket természetesen nem ad ki, de minden órára járj be, túl gyorsan halad tovább, így nincs idő se leírni, se lefotózni, normális irodalmat sem ad, és akkor készülj fel. Könnyű? Marhára nem. Színvonalas? Az sem.
2019. nov. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De még nem feltétlenül kell lemondani erről. Elvégre jön ide a BMW gyár, és az a remény, hogy a helyi hallgatókat fogják elsősorban alkalmazni. Későbbiekben pedig hol ne mutatna jól egy ilyen munka bárhol is?
2019. nov. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Nem Debrecenbe szándékoztam jelentkezni, csak kíváncsi voltam mi folyik ott:D
2019. nov. 13. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!