Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Munkaügyi központon keresztül...

Munkaügyi központon keresztül szerettem volna elvégezni egy tanfolyamot. Jelentkeztem, azt mondták levélben értesítenek ha megvan a létszám és mehetek tesztírásra!? Többi lent.

Figyelt kérdés
Kaptam is egy levelet amiben az állt hogy be kell mennem,mert munkát ajánlanak nekem (gondolom közmunkát) amit köteles vagyok elfogadni vagy levesznek a munkanélküli státuszról.Gondolom ez azt jelenti hogy nincs lehetőségem az ingyenes tanfolyamra,amiről ugy tudtam hogy mindenki kettőre jelentkezhet!? 1 éve jelentkeztem a munkaügyi központba pont azért mert tanulni szerettem volna,és csak most lett olyan tanfolyam amit ugy gondoltam érdemes elvégezni mert találnák vele munkát is! Semmilyen támogatásban nem volt részem eddig,mert gyes után áltam fel és előtte nem volt még munkaviszonyom. Közmunkára nem akarok menni,csak a tanfolyam érdekel. Tudok ezzel kapcsolatba valahol reklamálni,vagy ez így működik hogy bele kell törődni hogy ha nem fogadom el a munkát levesznek munkanélküliről,így tanfolyamra se lesz lehetőségem?

2019. nov. 8. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:

A munkaügyi központ nem küld el közmunkára. Ha találtak olyan munkát, ami a mostani végzettségeddel elvégezhető, akkor nincs szükséged "átképzésre".

Elmész dolgozni, aztán fizetősön olyan tanfolyamot végezhetsz, amilyet csak akarsz.

2019. nov. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak éretségim van. Azt nem értem hogy már 1 éve vagyok regisztrálva és miért csak az után keresnek fel hogy ajánlanak munkát miután jelentkeztem tanfolyamra? És miért írják hogy köteles vagyok a munkát elfogadni különben törölnek a regisztrált munkanélkülik közül? Ezt megtehetik? Nekem a hölgy azt mondta akinél regisztráltam hogy mivel nem kapok tőlük semmilyen pénzt akár 65 éves koromig lehetek regisztrálva....
2019. nov. 8. 23:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Megtehetik, meg is tetszik. Anyám közmunkás volt, be akarta iskolázni a munkaügy, mert 8 osztálya van, nem fogadta el, kivágták a közmunkáról és a rendszerből is törölték.
2019. nov. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És ha törölnek a rendszerből van lehetőség később ujra regisztrálni? Mert ugye ez a feltétele a tanfolyamnak, és ugye elvileg kettőt ingyen el lehet végezni,ami lehetőséggel én is szeretnék élni!
2019. nov. 9. 01:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Értsd már meg, hogy elvileg azért lehet tanfolyamra járni a munkaügyin keresztül, hogy az új szakmával el tudj helyezkedni. Ha szereztek neked állást, akkor nincs rá szükséged.

Ha nem fogadod el, akkor törölhetnek a rendszerből, mert nem vagy "együttműködő".

2019. nov. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány hónap múlva újra lehet regisztrálni.
2019. nov. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!