Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik szakma...

Szerintetek melyik szakma lenne a legmegfelelőbb számomra?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és nemsokára elballagok egy közgazdasági középiskolából. Emelt angol érettségit fogok tenni, ami 90%+ lesz (eddig bármelyiket megírtam meg lett 90%), informatikából közepet fogok rakni, várhatóan 90% körül fog mozogni az is és matekból szeretnék egy 80%-felettit írni, ami valószínűleg a legnehezebb lesz de tanulok rá folyamatosan. Amelyik szakokon gondolkozok: általános közgazdaságtan, gazdasági és pénzügyi matematikai elemző, programtervező informatikus, gazdaságinformatikus illetve nemzetközi gazdálkodás (ELTE,Corvinus,BGE). Azért nehéz a döntésem, mert mindegyik szakma érdekelne, legalábbis most még azt hiszem, de nem tudom hogy melyik érdekelne akkor is, ha mélyebben beleásom magam. Az elemző szakra gondoltam, de nem tudom, hogy el tudnám-e végezni, mert azt hallottam róla hogy nagyon-nagyon kemény. Az elhelyezkedés és fizetés mindegyikben lehet kiemelkedő (legalábbis azt olvastam), és egyikkel se nagyon fogok éhen halni valószínűleg. Szóval a kérdésem az lenne, hogy szerintetek melyik a legjobb választás a jövőre nézve(feltéve ha valamelyiket elkezdem akkor be is fejezem), fizetés nehézség és hasonló szempontokból. Esetleg ha valakinek van személyes tapasztalata szívesen meghallgatnám. Előre is köszönöm a válaszokat!
2019. nov. 9. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Jó irányokba indultál el. A fizetésekben ez segíthet:

[link]


Matekból emeltezel? Mert akkor megértem, hogy nehéz. Ha csak közép, akkor nem. Pont a matek ez a tárgy, ahol a közép és emelt érettségi között ég és föld a különbség. Senkit nem akarok megbántani, de aki matematikával akar foglalkozni, mégis egy kis középszintű érettségi kifog rajta, annak el kell gondolkoznia. Egy komolyabb szakon, pl. a pénzügy-számvitel, gazdasági és pénzügyi matematikai elemző, ott bizony megeszik reggelire azt a matek emelt érettségit. Nekünk is volt sok matek, sőt szóbeli volt a vizsga (vegyészmérnöki), hasonlóan a többi mérnöki szakhoz is. A tesóm sose volt penge matekból, nem is akart emeltezni, ezért választotta a gazdálkodási és menedzsmentet a pénzügy-számvitel helyett. Ezt gondold meg alaposan!

Az egyik barátnőm programtervező informatikus szakon van, ő szereti, kevés a magolás, több a gondolkodás. A gazdinfosokról azt mondta, hogy kevesebb programozói tudást ad, ez inkább csak ilyen átmeneti szak, ehhez is meg ahhoz is ért egy kicsit, de mindenképp könnyebb, mint egy tipikus programozói szak.

2019. nov. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Az angol jó, mert mindenhova kell. Ha a matek középszintu, akkor a gazdaságelemzőt felejtsd el. Erre a szakra minimum ötös emelt matekkal illik menni, de ahogy hallom, még így is sokan kibukok. Ha nem vagy penge matekból, csak átlagosan jó/nem rossz, akkor ez nem a Te szakod. Proginfon is sok a matek, és ott bizony az infonak közé nincsen a középszintu infohoz. Ha amúgy nem érdekel az informatika világa/programozás, akkor ezt sem javaslom, mert nagy meglepetés érhet. Nekem van olyan ismerősöm, aki középszintu négyes matekkal végezte el, de itt megfigyelhető, hogy a gyengébb matekosoknak sokkal rosszabbul megy a képzés. Az ismerősöm és végig kettes volt mindenből. A matek itt is durvul, sokkal elvontabb, mint kozepsuliban. Az általános közgazdaságtan önmagában nem nagy szám, ez inkább akkor jó, ha utána tovabbmesz pl biztosítás és pénzügy matematikai gazdaságelemzőnek, ahova szintén sok matek kell. A szak nagyon elméleti, önmagában nem piackepesebb, mint egy gazdálkodás és menedzsment. Ez akkor igazán jó, ha építeni szeretnél rá. A nemzetközi gazdálkodás a leggyengebb ezek közül. Nincs nagy presztízse a szaknak. Ha jó vagy angolból, akkor valszeg munkád lesz vele, de nem egy nagy durranás. Ezek alapján én talán a gazdinfot javasolnám. Könnyebb a matek, mint egy Proginfon, hasznát vennéd a gazdasági tárgyaidnak, és értékes szak is. Bár kicsit olyan igen is, olyan is, így sajnos erre sem merem mondani teljes bizonyosságal, h ez a tuti, mert ha kiderul, hogy az egész valódi informatika távol áll tőled, akkor már nem is a legjobb. Esetleg pénzügy számvitel nem érdekel? Az előző rosszul mondta, erre a szakra nincsen komoly matematikai elvárás. Középszintu 80%-al bőven teljesíthető, itt főleg csak a 4 alapmuveletet kell használni. Véleményem szerint ide mennek a nem zseni, de nem rossz matekosok. Keresett, megbecsült szak.
2019. nov. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A matek természetesen emelt lenne.
2019. nov. 9. 21:10
 4/7 A kérdező kommentje:
A pénzügyi számvitel sajnos nem nagyon érdekelne. Köszönöm a válaszokat, ment a zöld pacsi!
2019. nov. 9. 21:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor szuper, hajrá :D
2019. nov. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 😃
2019. nov. 9. 21:53
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én gazdelemzőn végeztem, ha tudok segíteni, írj nyugodtan.
2019. nov. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!