Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A lehető legegyszerűbben,...

A lehető legegyszerűbben, hogyan szerezhetem meg a Dr. Minősítést?

Figyelt kérdés
jelenleg közgáz MSc-re járok és feltételezem, hogy a a közgáz PHd képzés abszolválása lenne szükséges ehhez. Viszont én nem szeretnék órákat tartani, így az is megfordult a fejemben, hogy elvégzem levelezőn a jogász képzést és akkor is Dr- lehetnék (ráadásul csak 1 szakdolgozatot kellene majd írnom ). Szerintetek mi lenne a legkevesebb időt igénylő megoldás az én esetemben?
2019. nov. 10. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Levelezőn tényleg nem kell majd órákat tartanod, viszont akkor tovább is tart a képzés maga, legalábbis nálunk így van sajnos. Ja és a levelezőért már fizetni kell.
2019. nov. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
21%

Dr csak jogász, (állat)orvosi, gyógyszerész szakok elvégzésével lehetsz. DR lehetsz, ha PhD-zel akármilyen területen.

Bocsi, ezt muszáj volt :) De az is sok mindent elárul rólad, hogy csak doktori címet szeretnél, illetve, hogy azért nem akarsz PhD-zni, mert akkor órát kell tartanod. Az ilyen ne akarjon doktori címet.

2019. nov. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

a corvinus honlapján egy olyan embert sem láttam akinek a neve DR. -el kezdődött volna...

Egyébként ha ez nem elég motiváció, akkor minek kellene ehelyett motiválnia?

2019. nov. 10. 15:33
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Legyél jó szakember, alkotás valami nagyot, amit doktori kitüntetéssel ismernek el (doctor honoris causa). Ehhez nem kell egyetemen PhD képzés.

Forrás: [link]

2019. nov. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Annyit azért elárulok, hogy Magyarországon a legtöbben nem használják a doktori címűket a hétköznapi életben. Nevetséges is lenne. Németországban sokkal jobban megbecsülik a doktori címet, ott viszont nincs (tilos) a foglalkozásdoktori cím használata, azaz ott még az orvosoknak, jogászoknak is külön doktorálniuk kell a címért (bár azt mondják egyesek, az orvosoké könnyített doktori).
2019. dec. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!