Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol tudom gyorsan megérteni a...

Hol tudom gyorsan megérteni a matekot?

Figyelt kérdés
2019. nov. 10. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
A ziskolában.
2019. nov. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lol...ha ilyen precízen tudod csak megfogalmazni a kérdést, akkor inkább hagyd...
2019. nov. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az alapműveleteket vagy az integrálszámítást? Most egy ilyen ideböfögött kérdésre mit vársz?
2019. nov. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 dellfil ***** válasza:
100%

Nincs "királyi" út. :)

Annak függvénye, hogy milyen "gyorsan" tanulod meg, hogy mennyire:

1. szorgalmas vagy,/érzéked van hozzá, (ekkor a "leggyorsabb", és még matematikus is lehetsz, ha nem utálod a tárgyat. Ami ilyen esetben szerintem ritka. :)

2. lusta vagy,/érzéked van a tárgyhoz, (ekkor az a döntő mennyire vagy "matekzseni". Persze ekkor minden előfordulhat... :)

3. szorgalmas vagy,/nincs érzéked hozzá, (ekkor lassúbb, - de, hogy mennyire lassú - az a "matekimmunitásod" mértékének erős függvénye lesz.)

Mondjuk, ha "diszkalkuliás" vagy, hát... Már, ha egyáltalán létezik "diszkalkulia", és az nem a "látens" lustaság szépelgő megnevezése...

4.:lusta vagy,/nincs érzéked hozzá, (ne álmodozz, nincs bevehető "matektudás" tabletta. Az a jövő zenéje... (??!) :D


dellfil

2019. nov. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Sehol.

Alkalmazott matematikus vagyok és nem értem "a matekot". A ami napig néha leesik az állam. Sok mindent megértettem belőle, de ez körülbelül semmi "a matek"-hoz képest.

2019. nov. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Matekoázis, (matek mindenkinek), mateking. hu
2019. nov. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Ha nincs hozzá érzéked akkor sehol, sehogy! :(

Nekem is bele akarták verni a fejembe, de csak minimálisan sikerült. Gépész lettem dicsérettel, később informatikus, majd videógrafikus. Mindig annyira érdekeltek a számok, amennyi a munkámhoz kellett. A hobbim mindig is a rajzolás, a festészet volt. Tíz éve ebből élek, egyáltalán nem hiányzik a matek. :-) (ami még szuper, hogy nincs főnököm sem, a magam ura vagyok)


Ha az iskolai tananyag okoz nehézséget, akkor magántanárt keress, aki fel tud zárkóztatni. Olyat, aki szimpatikus és egy hullámhosszon vagytok, akivel élvezed a tanulást. Antipatikus, mogorva tanárok az iskolában is vannak. Felesleges ugyanilyet fizetni magánórákért, mert előrébb nem kerülsz velük. Ha nincs rá pénze a családodnak, akkor peches vagy! Ez van, ezt kell szeretni. Akkor marad a szorgalom, az autodidakta módszer.

Még egy gondolat, amit a gyerekeimnek is mondani szoktam: A tudás olyan akár egy piramis, az alapokra építkezik. Ha nincs meg az alapja, akkor nincs mire támaszkodnia a felső szinteknek. Az alapokat le kell tenni, majd szintről, szintre kell felépíteni. (ha a suliban lemaradtál, akkor vagy magántanárral vagy korrepetitorral kell újra kezdened az alapoktól)

48F

2019. nov. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
Gyorsan? Sehol. A matematikában különösen él az építkezés, mint szemlélet, a következő lépcsőfokra lépni csak akkor tudsz, ha a mostani teljesen kész.
2019. nov. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!