Megéri jogot tanulni ma Magyarországon? Milyen diplomával lehet a legjobban boldogulni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Debreceni egyetem jogi karán Igazságügyi igazgatási szakon tanulok (19F ) elsőévesként. Mellette focizok, amiből sajnos csak a minimálbért tudom összeszedni havonta, ezért tanulnom kell tovább. Mostanában sokat olvastam a jogi szférában elhelyezkedők fizetéséről és eléggé sokkoltak a számok (keveslem ) de az is lehet csak hozzá nem értő emberek kommentjeit olvastam. Gondolkodom a szak váltáson (sima jogász) és majd a szakosodás során jogi tanácsos talán nem lenne rossz és utánna egy banknál elhelyezkedni de az ügyvéd sem kizárt de egyelőre nem látok bele mi, mivel jár ezért jó lenne ha itt most valaki egy kicsit segítene. Esetleg más szakot ajánljatok ha szerintetek semmi értelme a jognak.(amit rólam tudni kell: matekból nagyon rossz vagyok, angol c1, emelt töri, emelt angol ) vagy a jogon belül milyen terület éri meg a legjobban ? Azt olvastam sima Jogász diplomával nettó 170-200k-t lehet keresni és azért keveslem, mert ..... sokat kell tanulni... Szóval elég tanácstalan vagyok mit kezdjek magammal :(

2019. nov. 11. 01:24
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!