Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt valaki, aki állattenyé...

Van itt valaki, aki állattenyésztő mérnöknek tanul?

Figyelt kérdés

Volna néhány kérdésem:)

melyik egyetemen lehet alapképzésben tanulni? megéri? el lehet vele helyezkedni? engem leginkább a kérődző gazdasági állatfajok tenyésztése érdekelne.. van ennek a szakmának jövője itt Magyarországon? mit gondoltok?:)

előre is köszi!



2019. nov. 12. 11:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván már nem aktuállis a kérdés... gondolom leadtad a jelentkezéseket :)


Álláshirdetéseket érdemes nézni. Profession, agroinform, akár jófogás állás, vagy bármilyen agráros/állásportál.


Én úgy láttam sok munkaerőt keresnek állattenyésztésbe. nyilván alapvetően a csicskamunkára, mert azt nem vállalja el senki sem. De az is egyértelmű, hogy alulról lehet építkezni, szóval akár suli mellett bele lehet kezdeni. Kelleni fog jogsi meg ilyen gépkezelői OKJ, és akkor már pakolhatod a bálákat, kinyomathatod a kaját, részt vehetsz a kakihurcolásban/trágyakezelésben. megismered a telepet, folyamatokat, foglalkozhatsz az állatokkal, és azonnal gyakorlatba illesztheted a tanulmányaid során tapasztaltakat.


Én azt javaslom vágj bele! Kell a jó munkaerő nekik, és szerintem vállalni tudják azt a türelmet, hogy te még tanulsz, támogatnak, és örülnek, hogy nem szutykos 8 általánososok ülnek a tizenmilliós gépeikben. főleg hogy jönnek a robotok, automatizáció, precíziós állattartás, és azokhoz már tényleg képzettebb emberek kellenek.

2020. ápr. 1. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Jaj de jó, hogy írtál! 😊

Nem teljesen aktuális, hiszen már leadtam a jelentkezésem, de attól még hasznos, köszönöm a válaszod! Egyébként végül az Állatorvosi után azt írtam be másodiknak. Nagyon szimpatikus volt az egyetem különösen az, hogy jó kutatási lehetőségek is vannak (SZIE-Gödöllő).

Annyi mindenre lennék még kíváncsi, de van egy dolog ami kicsit jobban motoszkál a fejemben.. Mennyire volna hátrány ebben a szakmában az, hogy nő vagyok? Félig meddig falun nőttem fel, nem vagyok az a tipik nyávogós plázacica, vagyis nekem nem gond a piszkos munka sem.:D Ha felvennének az Állatorvosira akkor sem egy kis steril rendelőben képzelem el magam hanem mezőgazdaságban, nagy állatokkal foglalkoznék igazán.

Megkérdezhetem, hogy te melyik egyetemen tanultál? :)

2020. ápr. 2. 08:46
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

KE-re jártam. Vidékfejlesztős szakon voltam, és volt több órám is állattenyésztő szakosokkal. Egész sok lány volt ahhoz képest, hogy milyennek gondolja az ember a szakmát. Talán harmada is akár? Meg nem mondom így X év távlatából :D

De egy jó, összetartó csapat voltak, az biztos. Jobban, mint mi :D

Szóval ebből kiindulva nem gondolnám, hogy akár a képzés alatt, akár a munkaerőpiacon komolyan számítana a nemed. (Talán ha idősebb vagy szexista gondolkodású főnök-tulajdonosról van szó... Ilyenek mindig lesznek sajnos. De ilyen helyen férfiként sem lehat túl jó dolgozni, mert ezek beteg emberek :D )


dr.Pol-t szoktam nézni NatGeo-n. Hát annyira nem túl vonzó állatorvosnak lenni (számomra persze, én nem bírnám), de az biztos, hogy kihívásokkal teli, és változatos szakmáról van szó :D

Fhú... amikor a marha méhén belül kell szétvágni az elhalt magzatot, mert egyben nem tudják kiszedni az anyaállatból... :D Vannak "fincsi" dolgok, az biztos. Meg hát ugye ők minden állattal foglalkoznak, és nehéz mikor a családok hozzák a kedvenceiket, és pl el kell altatni :/

Szóval ja, bírni kell érzelmileg.

2020. ápr. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azt megkérdezhetem, hogy milyen érettségi tárgyakkal felvételiztél?

Igazából nem számít semmit csak kíváncsi vagyok, mert én emelt biosz-kémiával fogok aztán érdekel hogy mások is vannak-e ennyire elvetemültek🤣🤦🏼‍♀️

Azt a sorozatot én is imádom 😊

Hát igen, sajnos vannak nehéz pillanatok és lelkileg nagyon kell bírni. Nálam ezzel nem volna gond, tisztában vagyok vele hogy mekkora felelősség meg érzem magam elég erősnek lelkileg az ilyen szituációkhoz. Sajnos azzal van a probléma, hogy vidékiként egy kisvárosból egy mezei gimnáziumból nehéz labdába rúgni a sok "elit" gimnazistával akik 4-5 évig emelten tanulják a biosz-kémiát. Ráadásul ugye egy Állatorvosi egyetem van és nagyon kevés a hely, kb hatszoros a túljelentkezés :( Szóval igazából lesz ami lesz, én nagyon szívesen tanulnék mindkét egyetemen aztán remélem a helyes utat választom majd :)

Köszönöm a válaszod! 😊

2020. ápr. 15. 10:41
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Erre a szakra kb bármivel lehet jelentkezni. Infó-matek volt a legjobb nekem 😃
2020. ápr. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az igaz:))

Köszönöm mégegyszer a segítséget! Minden jót neked! 😊

2020. ápr. 17. 09:03
 7/10 anonim válasza:
Kaphatunk egy updatet? Mi történt? Hova vettek fel pont ez a két egyetem között gondolkodom én is
okt. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Állatorvosin tanulok :)

Nekem az a véleményem az eddigi tapasztalataimból kiindulva, hogy állattenyésztést akkor érdemesebb tanulni, ha van valami háttered hozzá. Ha a családom gazdálkodott volna akkor számomra nem lett volna kérdés, hogy azt tanulom inkább. Így viszont helyesebb döntés volt inkább az állatorvosiért küzdeni.

Nyilván egy állattenyésztő mérnökihez sem muszáj hogy gazdaságod legyen otthon mint ahogy az állatorvosihoz sem kell hogy rendelője legyen a családnak, de kb 0-ról elindulni a mezőgazdaságban a mai világban nagyon nehéz. Állatorvosként pedig még mindig be tudsz társulni egy praxisba sőt, szerintem a jövő ebben van.

Másik részről pedig szerintem állatorvosként sokkal nagyobb választásod van, hogy milyen irányba folytatod majd a munkádat.

Azt viszont hozzá kell tegyem, hogy aki állattenyésztőnek megy az egy nagyon szép, tisztelendő hivatást választ és ebbe állatorvosként bele kell látnod a mezőgazdadágba és együtt kell dolgoznod az ilyen szakemberekkel főleg ha haszonállatozni akarsz.

Egyébként én nem bántam meg az állatorvosit, de rengeteg lemondással jár szerintem amit mindenképp mérlegelni kell.

Ha vannak kérdéseid, üzenetben szívesen válaszolok!

okt. 18. 09:44
 9/10 anonim válasza:
Köszi a választ,nem hittem volna hogy még válaszolsz. Mit értesz a lemondások alatt? Bulik,barátok?
okt. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Például igen bulik, barátok

De egy jó időbeosztással sokminden belefér:)

okt. 26. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!