Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pécs (PTE), vagy Dunaújváros...

Pécs (PTE), vagy Dunaújváros (DUE) egyetem mérnökinfó karon?

Figyelt kérdés

Szeretnék mérnökinformatikusként egyetemre továbbmenni de nem tudom melyik egyetemet válasszam. Érdeklenének a tapasztalatok :)

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. nov. 12. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Amelyik közelebb van.

gyere Pécsre, én is Pécsre jelentkezem Mérnökire

2019. nov. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyjából ugyanannyi távolságra van mindkettő :) És milyen?
2019. nov. 12. 15:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is csak most fogok jelentkezni :D

Hát mivel pécsi vagyok, én nem utazom sehova

2019. nov. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Metalmedve111 válasza:

Üdv! Pécsett vagyok mérnökinfón. Matek/fizika amitől szuicid hajlamaid lesznek (átlagosan mindenkinél ez tapasztalható). Egyáltalán nem vészes ha napi szinten foglalkozol vele 1-2 vagy 12 órát. Lassan végzek, de mind a kettő helyen ugyanazt tanítják körülbelül. Ami itt érdekes az az informatika biztonság, illetve pár szakostárgy.


Ja és ha elvégzed az még kevés. Nem árt ha magadtól megcsinálsz pár projectet. Akkor szeretni fognak a munkavállalók. Angolt kenjed vágjad, mert magyar nyelvű a képzés, de az anyagok jelentős része angolul van csak.


Pro tipp: Ne higyj a nyílt napos bullshiteknek. Pécsen és Dunaújvárosban sem.

2019. dec. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%
Üdv, dunaújvárosi egyetemre járok, mérnökinfóra, most végzem a 3. félévet és tele vagyok felsőbbéves barátokkal. Az egész egyetem egy vicckategória, a leggyengébb egyetem az országban és kb 0 szigor. Az egészet végig lehet puskázni kb. Van pár nehezebb tantágy, amit lehetetlenség puskázni, meg kell tanulni (matek 1, matek 3, prog 2 és linux pl) de nem vészes. A többi tantárgy mind a 6 félévben telefonból kiírós. Vizsgaidőszak nincs, majdnem mindenből lehet megajánlott jegyet kapni vagy félévközi jegyes, egy két kivétel, mint pl matek 1, vagy linux, ezeken nincs kibújás vizsga alól. Talán a linux a legnehezebb tantárgy, de az is csak az 50 tételes vizsga miatt (+200 beugró kérdés). De nem kell megijedni, másból nincs ilyen. Szóval ha egyszerű élet de kb 0 értékű diploma kell (amit a munkáltatók is tudnak) akkor ide gyere, ha szeretnéd magad megsz_patni, de igazi szakember lenni, Pécs való neked.
2019. dec. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!