Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ne csináljam végig a jelenlegi...

Ne csináljam végig a jelenlegi sulit?

Figyelt kérdés

Jelenleg 2 éves grafika okj-n vagyok. Amikor elkezdtem még szerettem de közben jöttem rá, hogy már nem szeretnék ezzel foglalkozni, nem ebben szeretnék majd dolgozni. Rájöttem, hogy szeretnék pszichológiát tanulni, viszont az új felvételi eljárás miatt kell magyarból és töriből is egy emeltet csinálnom hogy meglegyenek a pontok és a követelmények. A grafikus suli mellett tanulok folyamatosan az érettségire ami sokszor nem könnyű. A sulit egyre jobban utálom csinálni, sírni tudnék minden reggel amikor be kell mennem. Viszont ott a legnagyobb bökkenő hogy ez egy fizetős iskola, viszont én csak a fele összeget fizetem mert az elején kaptam ösztöndíjat erre. Viszont még így is pénzkidobás lenne.

De nagyon fontos az is hogy jól sikerüljön az érettségi és felvegyenek a pszichológia szakra. Sokszor a munkákat pedig nem szeretettel csinálom, ami meg is látszik. Fogalmam sincs mit tegyek. Ti mit javasoltok?



2019. nov. 12. 14:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Hagyd ott az OKJ-t, és jelentkezz egyetemre.

1 Emelt érettségi valóban kötelező,de jár érte ugyanúgy a +50 pont mint a korábbi években. A kötelező nyelvvizsgát is eltörölték, szóval nem nehezebb bejutni az egyetemre az "új szabályok miatt". Szóval vagy magyarra vagy törire készülj fel jól (elég csak az 1-ik), tedd le a középfokú nyelvvizsgát a 28 többletpontért.


Okjt nincs értelme folytatni, ha tudod hogy úgyse dolgozod azt majd.

2019. nov. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kedves Első válaszoló!

Én úgy tudom hogy 1 emelt kötelező és azért nem jár a +50 pont, csak a második emeltért

2019. nov. 12. 14:53
 3/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat, még az ezelőtti verzió volt a fejemben a felvételivel kapcsolatban. Valóban jár +50 az első emeltért is
2019. nov. 12. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!