Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lenne eselyem hogy felvegyenek...

Lenne eselyem hogy felvegyenek gepeszmernokire? (Pecs)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Masfel eve erettsegiztem le, de akkor meg nem gondolkodtam egyetembe, most viszont hogy letettem egy gepi forgacsolo es egy cnc gepkezelo szakmat igy tovabb szeretnek jutni az eletbe. Most 20 eves vagyok es szeretnek gepeszmernokire jarni, de emelt szintu erettsegim jincs, azt most szeretnem megcsinalni informatikabol. Ugye amire elkezdenem az egyetemet kb 2 evem maradna ki, az soknak szamit vagy belefer? Illetve milyen nehez bekerulni egy kozepes, de inkabb jo erettsegi atlaggal?

2019. nov. 12. 15:20
1 2
 1/11 Vodafonelive ***** válasza:

Várd meg a december közepét, hogy megtudd milyen emelt érettségi lesz a kötelező Pécsre gépészmérnökire, mert nem biztos, hogy az informatika lesz a kötelező, hanem a matematika.

Voltak szaktársaim akik 1-2 év technikusi vagy szakma után kezdték el. A CNC-vel majd kiválthatod az egyik tantárgynak a forgácsolásos gyakorlatát, ott max pontot fogsz kapni és nem kell bejárni de az még messze van. :)

Eddig a ponthatár a minimum 280 vagy a fölött volt pár ponttal. Ha most van 290 pontod, akkor egy jó emelt érettségivel valószínű meg lesz.

Sok sikert!

2019. nov. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia, én is Pécsre adom be a jelentkezésem :D

én 25 évesen kezdeném :D

Amúgy pécsi is vagyok

2019. nov. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Koszii a valaszokat!

2 es kommentelo, neked van valami szakmad ami a gepeszethez kapcsolodik? :D

2019. nov. 12. 17:42
 4/11 anonim ***** válasza:

Semmi.

Villanyszereloi van de kevesnek tartom igy megyek egyetemre.

2019. nov. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Levelezo, vagy Nappali?
2019. nov. 12. 18:46
 6/11 anonim ***** válasza:
Nappali
2019. nov. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Üdv!

Pécsre járok, sima fizika és matek érettségivel. A bekerüléshez lófasz tudás sem kell, de ajánlott fizikából jónak lenni mire felvesznek.

Sok sikert!

2019. nov. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Gepeszetre jarsz?
2019. nov. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem dobod at hogy milyen fakuktativ targyakat lehet felvenni?

Mert neten nem talalom :

2019. nov. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nincs szukseg emelt erettsegire?
2019. nov. 13. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!