Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az Óbudai Egyetem mérnökinform...

Az Óbudai Egyetem mérnökinformatikus szakján duális képzéssel mennyit szoktak nagyjából havonta keresni a hallgatók / gyakorlatot végzők?

Figyelt kérdés

Nem tudom az egyetemi hallgatók milyen módon adóznak, tehát nettó érték érdekelne, főként Budapesten és Győrben.


Emellett arra is kíváncsi lennék, hogy szokott-e lenni az embernek kapacitása emellett még pluszban dolgozni valahol (azért kérdezem hátha alacsony a bér, amit kapnak).



2019. nov. 12. 18:23
 1/1 anonim válasza:

Nem duális képzésen vagyok, de eleinte sokat szemeztem vele. Ha nem változott semmi nyár óta, akkor idén havi 96.000 ft nettó (plusz cégtől függően bérlet ára, bónuszok, stb.) fizetést kapnak a duális képzésen a hallgatók. Ez az év minden hónapjában megkapják, akkor is, ha nem dolgoztak egy napot sem az adott hónapban.

Szerintem ennyi pénzből meg lehet élni, ha kolis vagy (főleg, ha kapsz még szoc., illetve később tanulmányi ösztöndíjat is, vagy esetleg a szülők támogatnak egy kis pénzzel). Ha nem, elmehetsz diákmunkázni, de szerintem sokkal jobban megéri azt az időt tanulásra (meg kikapcsolódásra) fordítani.

2019. nov. 16. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!