Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosnak vagy gyógyszerésznek...

Orvosnak vagy gyógyszerésznek menjek?

Figyelt kérdés
Orvos szeretnék lenni, de annyi rosszat olvastam róla hogy elgondolkodtam a gyógyszerészetin is. Mindkettő biosz és kémia emelt oké,de a kémiát annyira nem szeretem,elvagyok vele de inkább a bioszt tanulom szívesebben.

2019. nov. 12. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Hadd ne mi döntsük el helyetted.


Gyógyszerészetin brutál kemény a kémia. Ha már most nem szereted, akkor nincs értelme erőlködni.


A gimis kémiának köze sincs kb az egyetemihez...

2019. nov. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazából még az első-második félév környékén átjárható a két szak, nagyon sok közös órájuk van. Mindkettőn sokat kell tanulni, de míg az orvosi később az emberrel való mindenféle ténykedésre megy át, addig a gyógyszerész a laborban teljesedik ki.

Hozzáállásában amúgy szerintem elég különbözik a két szak...mármint tipikusan meg lehet mondani, hogy kinek van orvos feje vagy gyógyszerész feje XD Az orvosisok kicsit elvetemültebbek meg lelkileg jobban lestrapáltak, az biztos.

Ha van orvos a családban és van kinek a vállalkozását, stb átvenni, akkor menj oda. Vagy ha nincs is, és nem zavar, hogy végzés után 10 év után leszel valaki (mert rezidens + szakvizsga+ gyakorlat, mire elismernek), akkor is jó az orvosi. Ha viszont már 5 év után szeretnél dolgozni és már akkor jól keresni, akkor gyógyszerész. Mindkettő pályával lehet az ember kutató, orvoslátogató is, hogyha nem akarsz rezidens vagy patikus lenni.

Szakmai szempontból pedig valóban sokkal több a kémia a gyógyszerészetin. Orvosin is van sok: orvosi kémia, biokémia, klinikai biokémia, meg egyes későbbi tárgyaknál is előjön, de a gyógyszerészeti egésze kb kémia, rengeteg labor, mindenféle növényt felismerni, lerajzolni, elnevezni, hogy lehet belőle kinyerni a hatóanyagot, felrajzolni a képletét, reakciókat tudni, huuu.

De inkább keress meg egy orvosist és egy gyógyszerészt, ők jobban fel tudnak világosítani.

Ja és még szerintem az orvosihoz kell egy szívósság, hogy nem ijedsz meg semmitől, ami emberrel történhet, meg ilyenek. A gyógyszerészek néha nagyon rosszul vannak egy-egy csúnya sebhelytől meg ilyesmi.

2019. nov. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
41%
Én is így voltam és most SOTE GYTK-n vagyok és éppen szak váltáson gondolkozom. Én a Gyógyszerészetet B tervként írtam a felvételi jelentkezésemre és mit ad isten 1 ponttal csúsztam le Pécsről.(SOTE,Szeged,Pécs,SOTE-GYTK) volt a sorrendem, én imádtam a bioszt és a kémiával hadilábon álltam mivel középsuliban nem volt rendes tanárom, a 4 év alatt 5 kémia tanárom volt, és csak 4 hónappal az érettségi előtt kezdtem el magamtól tanárhoz járni. Nem is csoda 60% körüli lett a kémia érettségim. Na ezek után jött a GYTK először tök lazán vettem és úgy voltam vele, hogy csak lesz valahogy, de nem nagyon lett mivel sajnos a kémia gyakorlat vezetőnk nem szeret magyarázni, szóval kb. magunknak kell megtanulni majdnem mindent, ez eleinte mások segítségével úgy ahogy sikerült de az utóbbi időben teljesen elvesztettem a fonalat. Úgyhogy én az orvosit ajánlom, de igazából ha van ismerősöd bármelyik területen kérdezd meg őket. Nekem Orvosin vannak ismerőseim ők is nagyon sokat tanulnak, igazából egyikük napi 6-10 órát tanul mintha egy állás lenne. Előadásra mondjuk nem jár, de SOTE-n nem is szokás.
2019. nov. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Én Semmelweis GYTK-án vagyok másodéves . Az állatorvosiról csúsztam le (két emelt 83% -al ) de nem bántam meg . A gyógyszerészetin "kémiát tanulunk kémiával" Másodévre a 18 főből hatan maradtunk a csoportban ! Lehet Neked jobb lenne az orvosi, én nem is akartam a lelkem nem bírja, vidékre minden orvosira bőven elég lett volna a pontom !!
2019. nov. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 bensdorp ***** válasza:

Ne 5-6 év tananyaga alapján válassz hivatást 40 évre! Próbáld azt megnézni, melyik szakmában hogyan telnek a mindennapok!

Engem sem nyűgözött le a kémia gimiben, a biológiát imádtam, főleg az emberi működésüket, betegségeket. De végül azért választottam orvosi helyett gyógyszerészetit, mert egy sokkal nyugodtabb magánélet várt így rám. Nagyon sok volt a kémia az egyetemen, jobban tetszettek volna az orvosis tárgyak, de mindent az alapoktól kezdtünk, és sokkal jobban megértettem, mint gimiben, hamar megszerettem. A patikai mindennapjaim pedig már nem kémiából állnak ki, hanem egy nagyon változatos és jutalmazó betegellátásból és egészségnevelésből, kellemes mennyiségű alkotó labormunkával, valamint gondolkodtató gazdálkodási kérdésekkel. A lelki teher és a felelősség is kisebb az orvosokénál. Nem utolsósorban egy kisebb, családias közösség tagja lehetek, nem pedig egy sokezer fős kórházé, ahol túl sokak rigolyáihoz kéne alkalmazkodni. :)

Persze nem csak a kórház meg a patika létezik mint elhelyezkedési lehetőség, de ezekbe kell a legtöbb orvos/gyógyszerész.

2019. nov. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!