Beedy kérdése:

10. -es vagyok egy erős középiskolában, ahol 4 év után csak egy érettségim lesz. Nem akarok egyetemre menni. Mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés
Nem akarom befejezni az iskolát, dolgozni szeretnék, leginkább építőiparban (burkoló, festő-mázoló vagy mélyépítő, esetleg kőművesként). Az lehetséges hogy abbahagyom az iskolát és valahogy leérettségizek, vagy ahhoz mindenképp be kell fejeznem a sulit? A szakmát ugyebár OKJ-n akartam elvégezni, de még nem tisztázott hogy mi lesz helyette.

2019. nov. 12. 23:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mostmár vannak okj-ról infók

Ha elmúltál 16, akkor otthagyhatod a sulit. S tanulhatsz olyan szakmát, amihez nem kell érettségi. Estin pedig le lehet érettségizni külön.


De csak ha már nem vagy tanköteles!

2019. nov. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy tanköteles, akkor estin is érettségizhetsz, akár munka mellett.

De valóban ezt szeretnéd? Mert az nehezebb lesz ám.

2019. nov. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Már elmúltam 16 ezen a nyáron.
2019. nov. 15. 07:11
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha már benne vagy ne hagyd abba a gimit! Lesz egy érettségid, ami később még jól jöhet, ha mégis meggondolod magad és továbbtanulnál a felsőoktatásban.

Ha kiszállsz (persze azt is megteheteted), akkor azt kockáztatod, hogy soha nem is fogsz, vagy nem tudsz eljutni az érettségiig, ugyanis meló mellett iszonyú nehéz lesz. Ha szakmát mennél tanulni, akkor közben (párhuzamosan) nem járhatsz esti középiskolába, csak utána. Tehát így is és úgy is telnek az évek.

Jobban jársz ha szépen végigcsinálod és leérettségizel, és aztán 2 év alatt szakmát szerzel. Így olyan szakmát is választhatsz, amely csak érettségi után szrezhető meg (pl. autószerelő).

2019. nov. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!