Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Passzív félév után otthagyni...

Passzív félév után otthagyni az egyetemet, és újat kezdeni szeptemberben ugyanazon az egyetemen másik szakon?

Figyelt kérdés

Az a helyzet állt elő , hogy a mostani szak amire járok 3 félévet államin voltam utána átsoroltak önköltséges képzésre így jártam végig 1 évet.

Ebben az évben átjelentkeztem levelező tagozatra nappaliról. Dolgozok mellette és rájöttem egy teljesen másik szak érdekelne jobban ( amiben dolgozok is ).


Letudom magam passziváltatni következő félévben és szeptembertől megszüntetni ezt a jogviszonyomat ?

És szeptembertől már egy új szakot kezdhetek , ha felvételizek a kiválasztott szakra ugyanazon az egyetemen? Illetve fizetni kell , ha otthagyom a mostani szakot ?



2019. nov. 13. 09:52
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen, bármikor mehetsz passzív félévre. Felvételizned kell, de vigyázz, mert most már szigorúbb szabályok vannak, ha annak idején lazán vetted lehet, hogy újra kell érettségizned. Ha felvesznek, mehetsz az új szakra, a régiről meg kiiratkozol. Így nem kell fizetni, mert egy éven belül felvesznek máshova.
2019. nov. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!