Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha külföldön végeztem el a...

Ha külföldön végeztem el a gimnáziumot, középiskolát, van valami esélyem, hogy felvesznek magyar főiskolára, egyetemre?

Figyelt kérdés
Hozzá tenném EU-s országban élek, de az itteni oktatás színvonala lényegesen különbözik az otthoniétól. Egyébként Sopronban néztem egy számomra szimpatikus szakot. Meg hát gondolom vannak külföldi tanulók, őket is valahogy felvették nem? Meg például azért már Ausztriában is másmilyen az oktatás, nem?

2019. nov. 15. 14:35
 1/1 anonim válasza:
Miért, szerinted magyar egyetemeken nem tanulnak külföldiek külföldi érettségivel? Ahogy magyar érettségivel is tanulhatsz külföldön, úgy ez fordítva is igaz.
2019. nov. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!