Emelt töri nagyon nehéz?

Figyelt kérdés
A középszintű 53%, viszont gondolkodom, hogy elmennék emeltezni. 50% igazából bőven elegendő lenne, emelett elmennék földrajzból is, ott 65% a cél. Ezt úgy félév alatt kellene összehoznom. Mit gondoltok? Sikerülhet?

2019. nov. 15. 22:29
 1/8 A kérdező kommentje:
Plusz pont miatt választanám a törit. Szóval egy 45-46 % bőven jó lenne. Száray könyveim vannak, illetve a Mátyus-féle összefoglaló.
2019. nov. 15. 22:49
 2/8 anonim ***** válasza:

Kb 80%-a maga a tankönyvi anyag tudása. Akik magas pontszámot celoznak meg azoknak kell rengeteg térképet fejben tartani és politikai katonai és vallási vezetők nevét megjelenését tudni. Meg térben párhuzamos eseményekkel tisztában lenni.

De maga a tankönyv ismerete elég a 70%-hoz szerintem, de nekem 89% lett, és egyedül csak a komplex esszé volt olyan ami nagyon elitért a megszokottól, de internetes háttértudással megoldottam ami egyébként a tankönyvbe összesen kb fél oldalt fedett le szerintem.

2019. nov. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazából sose tanultam szét magam, amit utólag bánok is. De most sok időm lesz, nincs már iskola, a munkát is abbahagytam erre a pár hónapra.
2019. nov. 15. 22:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Az esszéiras az amit jól megkell tanulni, hogy mi kell mi nem, mert ha sokáig írsz egy olyan dologrol ami a megoldo kulcsba egynek számít akkor nem szerzel sok pontot. De 50%-t nem nehéz elérni, de atlasz nélkül problémás tud lenni, a mostani újak meg kb használhatatlanok, amikor én szob eliztam 1 perc belenezes után lattam hogy mindent fejből és a papíron lévő forrásból kell majd osszehoznom. De a 30 szóbeli tétel megfelel kb 100 középszintünek és ez nem vicc, rengeteg témát leded egy tétel.
2019. nov. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szóbelin meg 3 tanár előtt kell felelni.
2019. nov. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor talán lehet érdemesebb inkább középszinten menni. Nem tudom. 🤔
2019. nov. 15. 23:29
 7/8 A kérdező kommentje:
S inkább akkor jobban koncentrálok a földrajzra.
2019. nov. 15. 23:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem viszonylag nehéz a töri emelt, mélyebb tudás kell hozzá mint középszinthez. Próbálj meg középszintű feladatsorokat megoldani, ha 90% felett megy akkor szerintem el lehet gondolkodni, de még ahhoz is nagyon sok tanulás kellhet.
2019. nov. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!