Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakra jelentkeznétek...

Melyik szakra jelentkeznétek az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

Corvinus- gazdálkodási és menedzsment szak


Vagy


Pázmány Péter Katolikus Egyetem - jogász szak


Ezek a tanulási lehetőségek merültek fel az utóbbi időkben. Nem írom le,hogy milyen tanuló vagyok, vagy hogy megy e a matek. Saját véleményeitekre lennék kíváncsi indokokkal!


Köszönöm előre is.



2019. nov. 16. 16:53
1 2
 1/11 anonim válasza:
97%
Pázmány joggal ismerős nélkül főzheted a kávét egy ügyvédi irodában. Úgyhogy a Corvinusra szavazok.
2019. nov. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%

Gazd.

Nem vonzanak a jogászként szóba jöhető munkák.

2019. nov. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jogra akarnék menni, akkor az ELTE-re mennék. (A két szak közül ez áll hozzám közelebb.) BCE gazdasági szakokban jó, ha lenne affinitásom az ilyen dolgokhoz, akkor oda mennék, de én (sajnos) inkább humán beállítottságú vagyok.
2019. nov. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%
Jogász csak akkor, ha olyan családból jössz, ahol vannak kapcsolatok.
2019. nov. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Gazdmen.
2019. nov. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%
A csuda Marx Károly Közgazdaságtudományi egyetemre be nem tenném a lábam, de az is igaz, amit a Pázmányról mondanak, messze nem olyan színvonalas a jogi képzés, mint az ELTE-n. Az nem jöhet szóba?
2019. nov. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Egyiket se javasolnám, de ha dönteni kéne, akkor gazdálkodás és menedzsment. Jogászként ha nincsenek kapcsolataid, akkor hatalmas szívás az egész, sőt az elején nem ritka, hogy az kezdő ügyvédek fizetnek annak, aki betanítja....
2019. nov. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek (jogász vagyok), a jog egy média szakkal lett ma már szinte egyenlő (nem a szak nehézsége terén értem). Divatszak, minden hülyét felvesznek és elvégzi ha nem államin akkor fizet érte (több a fizetős mint az államis és piszkosul alacsony ott a ponthatár, a levelezős gyorstalpaló jogi képzésről nem is beszélve). Ez a szakma tele van teljesen inkompetens jogászokkal ma már, a fizetés rohadt alacsony, megbecsültség is egyenlő a nullával. A jogi képzés pocsék úgy ahogy van itthon sajnos, külföldön meg papírrepülőt hajtogathatsz a diplomádból mert olyan mintha nem is lenne, a kezed így teljesen meg van kötve. Mivel telített pálya, valóban kell ismerős, a legjobb ha a családban van ügyvédi iroda ahol átveszed az ügyfélkört, különben reménytelen. A vállalatok nem keresnek annyi jogászt, bíróságon, ügyészségen is alig van hely kinevezésre, max közigbe tudsz menni éhbérért esetleg olyan munkákat tudsz még vállalni ahol elég a felsőfokú végzettség és nem kell szakirányú diploma (bár akkor nem tudom mi értelme 5 évig szenvedni egy egyetemen).

Régen ez egy jó szakma volt, ma már közel sem az, sokkal kevesebb lehetőséggel, ezért sok jogász csinál másoddiplomát (általában gazdaságit), hogy tudjon váltani ha kell, illetve valami normális munkához juthasson. Szóval én a helyedben biztosan nem mennék jogra, valami gazdaságival jobban jársz, biztos nyelvtudással külföld is szóba jöhet.

2019. nov. 17. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%

Biztos az elsőre. Fogalmam sincs, mit keresnék egy katolikus egyetemen, és mit keresnék egy jogész szakon, és hányingerem lenne tőle, hogy random közneveket folyton nagybetűvel kell írnom, és ki kéne hagynom a névelők felét a mondataimból.

Nem tudom, a te pályaválasztásodon ezt mennyit segít, de ilyen kérdést írtál ki, amire ez a válasz.

2019. nov. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A gazdmen tipikusan egy olyan szak, ami elég egy fővárosi általános irodai vagy egy kis faluban is egy önkormányzati/könyvelő stb munkához. A tesóm is oda ment, mert neki az elég, és nem olyan szuper matekból, hogy egy pénzügy-számvitel, vagy az a nagyon menő osztatlan gazdasági pénzügyi elemző legyen. Most az agrárkamaránál van, de akár még egy OTP-be is bekerülhet.
2019. nov. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!