Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME Vegyészmérnöki-re mik a...

BME Vegyészmérnöki-re mik a felvételi követelmények?

Figyelt kérdés
Nagyon kell hozzá a matek tudás? Milyen tantárgyak vannak? És milyen a nehézsége az egyetemnek?

2019. nov. 16. 22:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nehéz és kell a matek. Legszívesebben emelt matek-kémiát várnék el. Úgyis kelleni fog az egyetemen.
2019. nov. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
És a matek is nagyon nehéz? :( annyira szeretnék kémiával foglalkozni, a kémia számolások mennek, de valamiért a matek számolások nem annyira
2019. nov. 16. 22:31
 3/18 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, a mateking sokan segít. Mondjuk, én könnyen beszélek, a matek volt egy ideig az életem kb, volt olyan év, hogy minden matekversenyre beiratkoztam, ahova csak lehetett, és 3x is hívtak matek táborba :D Na de: az egyetemen be kell járni szépen órákra, mindre, nagyon odafigyelni, jegyzetelni, gyakorolni. Ha meg nem megy, külön tanárhoz járni. De a matek egy mérnöknek nagyon fontos. Lehet, hogy még elsőben nem fog annak tűnni, de későbbi tárgyaknál is előjön. Pl. nekünk folyamatirányításon előkerültek a differenciálegyenletek, még durvábban, mint matekon elsőben.
2019. nov. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Értem, köszööm.. akkor lehet inkább hagyom
2019. nov. 16. 22:36
 5/18 anonim ***** válasza:
Miért szertnél vegyészmérnök lenni?
2019. nov. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Jaj, most bűntudatom van, ne haragudj, nem akartalak lebeszélni. Fel lehet szépen készülni a matekra. Igazából szerintem az a kevesebb része az embereknek, akik első helyen jelölik meg a vegyészmérnökit, úgyh olyan szép dolgo ez, hogy Te ez szeretnék lenni.
2019. nov. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Mert nagyon érdekel a kémia is avval szeretnék foglalkozni.
2019. nov. 16. 22:41
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem miattad, de nem szeretnék belebukni!:) nagyon szépen köszönöm a válaszod. :)
2019. nov. 16. 22:46
 9/18 anonim ***** válasza:
Nincs mit :)
2019. nov. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
57%
Nézd, ha bejársz előadásra, elmerengsz az anyag fölött, meg is érted, és beleteszel kellő energiát, akkor nem fogod bukni! Dolgozni kell, ez kétségtelen, de ez ne tántorítson el!
2019. nov. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!