Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idén fogok végezni a gimnázium...

Idén fogok végezni a gimnáziumban és ott van előttem az a lehetőség hogy mi lesz ez után. Matek, fizika emelt szint és plusz műszaki rajz. Építész mérnöknek mennyire kellenek ezek?

Figyelt kérdés
A matek az okés hogy emelt az megy is de hogy a fizika az mennyire kell azzal nem vagyok tisztában. Tudna nekem ebben valaki segíteni? A válaszokat vagy tapasztalatokat előre is köszönöm. Vagy egyátalan egy nőnek ez való?

2019. nov. 17. 13:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Szakmában vagyok, rengeteg építész, építős ismerősöm van. Kellenek ezek a tárgyak, de én inkább valami más mérnöki kart választanék. A tervezés anyagilag sajnos nem megbecsült és cserébe még be sem jelentenek. A terepi munkát azt jobban megfizetik de sztem ott nőként átgázolnak rajtad ha nem vagy extrán temperamentumos. Piás, leépült , alja emberekkel kell nagyrészt dolgozni és extraként már a magyart is egyre kevésbé beszélik. Én már különböző brigádverekedésektől kezdve mindent megértem és kva fárasztó. És még itt sem keresik amúgy annyit mint egy gépész vagy villamosmérnök. Ha valami nyugis, irodában lévő tervezőszerkesztő dolgot akarsz amit meg is fizetnek akkor válaszd azokat. És nyugi ott is egyre több a csaj.
2019. nov. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A fizika 2 dologhoz kell leegyszerűsítve:


1) Átmenj statikából


2) Szemléletmód


(Na, persze, ha statikus akarsz lenni, nem elég csak átmenni, de ahhoz úgy sem elég egy puszta építész diploma. Ahhoz építőnek is kell lenned...)


Hogy egy nőnek mi való? Elsősorban azt mondanám, hogy egy férfi.


Építészet szép dolog, sok művtöri van (10 félév). Tehát nem kimondottan "férfias" szakma ez. Illetve a fizetések is elég alacsonyak.


A fizika ne rettentsen vissza, inkább a fizetések.

2019. dec. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!