Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetem, szak jobb...

Melyik egyetem, szak jobb dontes hosszutavon?

Figyelt kérdés

Sziasztok, iden erettsegizem igy egyre nagyobb kerdesse valt hogy melyik karon folytassam a jovomet.

Ket kart neztem ki, egyik a BME gepeszmernok, illetve a BME informatikusmernoki, szerintetek melyik a jobb valasztas?



2019. nov. 17. 16:56
 1/4 anonim válasza:
56%

Attól függ mit szeretnél csinálni.

De vannak átfedések a két kar között.

Az informatikai mérnökkel szerintem bárhol bármikor el tudsz helyezkedni, a gépész inkább a gyártás területén jellemző

2019. nov. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

A választ nagyban befolyásolja, hogy hol laksz, vagyis inkább, hogy hol akarsz majd élni. Ha a válasz Budapest, vagy környéke, illetve külföld, akkor informatikusit mondanám, tele van ilyen munkahelyekkel a főváros, viszont vidéken nem olyan könnyű vele jól elhelyezkedni. Ha pedig vidéken élsz, vagy tervezel élni, különösen, ha az valamelyik autóipari nagyváros vagy vonzáskörzete(pl Győr, Kecskemét, stb), akkor meg a gépész az, amivel nagyon könnyen el lehet helyezkedni.

Illetve van átjárhatóság, vagy némi átfedés a két szakma között, pl. gépészként előbb fogsz PLC programozással foglalkozni, mint informatikusként, de egy CAD-es tervezés is ugyan ilyen.

2019. nov. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát az érdeklődésem mind a kettőt lefedi, de szerintem kezdetben a főváros mozgása vonz igazán, illetve a külföld nagyon
2019. nov. 17. 20:10
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nézd végig a tanterveket, egyikkel se jársz rosszul. Sőt elmehetnél villamosmérnökire is, nekik úgy van megcsinálva az alapszak, hogy az kompatibilis legyen az infó MSc-vel. És fordítva. Tanulnak számítástudományt, számítógép-hálózatokat, webprogramozást, objektumorientált programozást, operációs rendszereket.


Gépésznél szerintem a rezgéstan a menő, ha az érdekel, illetve a mechanika, akkor egyértelműen a gépész.

Ha a robotok, akkor már inkább a mecha vagy a villany.

Ha meg az algoritmusokban, AI-ben vésznél el, akkor meg az infó.


De alapvetően nem a diploma határozza meg, hogy mivel foglalkozol, hanem te. Ezek nagyon sok helyen érintkeznek, viszont maguk a képzések eléggé mások.

Gépészek mechanikáznak nagyon sokat, tanulnak csavarokról, szerszámgépekről, kalorikus gépekről, tenzorokról. Az infósok főleg gráfoznak, bonyololtságelméleteznek, szoftvert terveznek. A villanyon meg vannak a kapcsolások, jelfeldolgozás, digitális tervezés, térszámítás. Így nagyvonalakban, persze, ennél jóval több mindent tanulnak.

Ami közös pl a szabtech, prog (C/C#), matek, gazdasági tárgyak.

2019. nov. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!