Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » EKE vagy ELTE? (Programtervező...

EKE vagy ELTE? (Programtervező informatikus)

Figyelt kérdés

A 2020/2021-es tanévben kezdeném el a Programtervező informatikus szakot egyetemen, viszont még nem tudtam eldönteni, hogy melyik egyetem lenne a legjobb döntés.


Az ELTE és az EKE között vacilálok, viszont nincs túl sok információm arról, hogy melyiknél mik a követelmények (nagyobb hangsúlyt fektetnek a gyakorlatra vagy inkább az elméletre?), hol nehezebb/könnyebb, és miket tanítanak.


Köszönöm előre is a válaszokat!



2019. nov. 17. 20:13
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az ELTE-n nagyobb hangsúlyt kap az elmélet, EKE-n viszont rengeteg gyakorlat társul az elmélethez (de itt annyira nem vészes a matek).


Legtöbbet a mintatantervből tudsz meg.


Googleba beírod, hogy elte/eke Programtervező informatikus mintatanterv, ott látod felsorolva a tárgyakat.


Általános minden ilyen informatikai szakon, hogy van egy alapozó programozás az elején, hogy egy szintre hozzanak mindenkit. Utána tanultok adatbázisokat, algoritmusokat és adatszerkezeteket, webprogramozást, operációs rendszereket. Matekból van kalkulus 1 és 2, illetve ezt valahol analízis 1/2-nek hívják. Ez még viszonylag könnyű, sorozatok, határérték számolás, halmazok, differenciálegyenletek, integrálás, deriválás.


Van diszkrét matematika 1/2, ahol a mátrixokat, lineáris egyenletrendszereket és hasonlókat tanultok, ezt követi 2-n a lineáris leképzések, és hasonló finomságok. :D


Van szakosodás, hogy merre szeretnél továbbmenni, ez is benne van a mintatantervben.


Ha van még kérdésed, vagy valamit nem érhetően írtam le nyugodtan kérdezz.


- egy EKE 3. féléves programtervező informatikus hallgató

2019. nov. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!