Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt angol+nyelvizsga 2020?

Vakar kérdése:

Emelt angol+nyelvizsga 2020?

Figyelt kérdés

Az új eljárás szerint ha van egy 83%os emelt angolom arra megkapom az 50 pontot.

Ha van külön egy Origós nyelvvizsgám arra is megkapom a 28 többletpontot,ugye?

Vagy ugyanabból a nyelvből nem fogadnak el egy emeltet és egy nyelvvizsgát?



2019. nov. 17. 20:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak az egyikre kaphatsz többletpontot
2019. nov. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

De nem értem miért..

Csinálok külön egy nyelvizsgát,belefeccölök energiát és plussz 32 ezret,erre nem adnak érte semmit

Akkor érdemesebb lenne 2 emelt?

Nem hiszem,hogy másból képes lennék felhozni magam egy emelt szintre.


Szerintetek lejjebb mennek a ponthatárok?

2019. nov. 17. 20:42
 3/13 A kérdező kommentje:
Mivel az emelt kötelező lett,ezért nem számít többletpontnak az 50,nem?
2019. nov. 17. 20:43
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem erre megkapod a 90 többletpontot.

A 40pontot a 2 nyelvvizsgáért.(Függetlenül attól, hogy ugyanabból a nyelvből vagy és ugyanolyan szintű), és az 50 pontot az emeltért. Nem tudom hogy #1 hol hallotta, amit írt, de egy linket megköszönnék én is.

2019. nov. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy elvileg mostmár az első emeltért is jár az 50 pont, bár ezeknél a majmoknál sosem lehet tudni, hogy mikor változtatják ezt meg. Lehet, hogy a felvételi előtt egy nappal, kinézném belőlük.
2019. nov. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

[link]

2019. nov. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk itt csak arra térnek ki, csak ha egyidejűleg van, így lehet jár a +28.
2019. nov. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én általában nem bízom az Eduline-ban. Még egy hivatalos forrást sem jelölt meg a cikkben
2019. nov. 17. 21:04
 9/13 A kérdező kommentje:

Ha valakit esetleg érdekelne a friss infó:megkérdeztem a a suliban,és megadják a 28 többletpontot a külön nyelvvizsgára,és az 50 pontot emeltre(ugyanabból a nyelvből)!

Konkrétan minden marad úgy ahogy volt,kiveve,hogy kötelező egy emelt.

2019. nov. 18. 11:33
 10/13 anonim válasza:

Szia! Én érdeklődtem különféle felvételivel kapcsolatos dolgokról a felvi.hu-nál, többek között erről a kérdésről is, és a válasz erre vonatkozó része így hangzik:


"Továbbá felhívom figyelmét arra, hogy amennyiben a jelentkező egy adott idegen nyelvből egyidejűleg nyelvvizsga és emelt szintű érettségi vizsga alapján is jogosult lenne többletpontra, akkor a többletpontokat csak egyszer, a számára kedvezőbb pontszámot biztosító jogcímen kapja meg.


Ha a jelentkező a többletpontokra több különböző nyelvből megszerzett nyelvvizsga-bizonyítvány alapján is jogosult lenne, számára akkor is összesen legfeljebb 40 többletpontot lehet figyelembe venni, ha a különböző nyelvvizsgák alapján elérhető többletpontjainak összege ezt meghaladná. Egy nyelvből csak egy (a kedvezőbb) nyelvvizsgáért adható többletpont."


Szóval az első bekezdés alapján nem jár egyszerre egy angol nyelvvizsgáért és emelt érettségiért is a többletpont, csak a neked a kedvezőbb pont, vagyis a +50 emelt érettségire kapható pont fog járni, tehát egy emelt angol + angol nyelvvizsga összesen csak +50 pontot ér.

2019. nov. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!