Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Utolsó vizsgaalkalmat fellehet...

Utolsó vizsgaalkalmat fellehet venni vagy nem ajánlott, nem örülnek ennek a tanárok? Hogyan érdemes vizsgát felvenni?

Figyelt kérdés

Most vagyok elsős és így még nem tudom, hogy legyen.


Légy szíves segítenétek nekem?


7 vizsgám van meghirdetve.


Decemberben 3 vizsgát szeretnék letudni, a számomra könnyebbeket. 9.-től van vizsgaidőszak.

Én 11.-én, 17.-én és 18.-án szeretném azokat a könnyebbeket.

18.-a után meg már nincs is több vizsga meghirdetve csak közte, de én 9 és 18 között 3-nál többet nem hiszem, hogy képes vagyok letudni, mert nekem egy tárgyra minimum 3 nap kell.


Januárra marad így 4 nehezebb tárgy. De ezek közül kettőből csak egy alkalom van meghirdetve, így csak utolsó alkalom lehet, a másik kettőből meg van kettő, viszont ütköznek a másik kettővel. Így azokból is utolsó alkalommal tudok csak elmenni. Így 7.-én, 8.-án, 9.-én és 13.-án lenne a nehéz vizsgám és mind utolsó meghirdetett vizsga.


Kicsit félek, hogy a tanárok rossz néven veszik, hogy csak az utolsóra megyek el vagy nehezebb sort adnak vagy lustának tartanak.


De nem merem decemberre tenni, mert szerintem nem tudnék felkészülni.



Köszönöm, ha valaki segít nekem ebben, mert ezen kattogok már egy ideje. És bocsi, hogy kicsit hosszan írtam le.



2019. nov. 18. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Fel lehet, csak akkor ha nem sikerül, nem köteles további időpontot biztosítani, de UV heti időpontok még nem hiszem, hogy vannak megadva.
2019. nov. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A tanárokat nem érdekli, mikor mész.

De utolsó alkalomra necces elsőként menni, mert ha véletlenül megvágnak (bárki beleszaladhat), akkor gáz van:( - lehet, hogy írnak majd még ki pótvizsgát, de lehet, hogy nem...

Ha csak úgy tudnád megoldani, egyszer még OK, hogy kockáztat az ember, de 4 vizsgánál én nem tenném, nekem túl nagy lenne miatta a stressz.

Szerintem gondold át még egyszer.

2019. nov. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A tanárokat nem érdekli, illetve én eddig még olyat sem vettem észre, hogy nehezednének a feladatsorok, viszont szerintem utolsó alkalomra nem célszerű. Ha nincsen más lehetőség, akkor nyilván muszáj pl. én is mentem már így többször is, mert egyedül az az időpont volt jó. Viszont tényleg necces, mert ha megbuksz, akkor annyi (nálunk pót vizsgákat nem szoktak kiírni). Én sem szeretek felkészületlenül sem menni egy vizsgára, mert úgy nincsen értelme... viszont ha ilyen helyzet áll fenn és nincsen infó a vizsgáról (pl. nem kaptatok még hasonló feladatsort, nem tudod, hogy milyen lesz a feladatok típusa vagy úgy egyáltalán nem tudod mire számíts) akkor jó ötlet elmenni egy korábbi alkalomra és ránézni, hogy a következőre picit célirányosabban tudj készülni. Úgyhogy az utolsó alkalom sem lehetetlen, ugyanolyan vizsga mint a többi, ugyanúgy tanulni kell rá és ugyanúgy lehet teljesíteni mint a többit, csak fennáll a lehetősége annak is, hogy esetleg nem sikerül és akkor már nem lehet újra próbálni.
2019. nov. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szóbeli lesz mind igazából, a tétel címek adottak, az anyagot meg nekünk kell összeszedni az órai anyagokból.

Úgyhogy azért nem merek hamarabb menni, mert nekem sokkal cikibb úgy odamenni hamarabb, hogy nem nagyon tudok megszólalni, viszont legalább tudom mit akar hallani, mint úgy hogy nincs több lehetőség, de mindent megtanultam, ami az anyag volt. Úgyhogy remélem sikerülni fog tényleg mindent megtanulni, mert csúszni nagyon nem szeretnék. Köszi a válaszokat!:)

2019. nov. 23. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!