Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha olyan tantárgyból emeltezek...

Ha olyan tantárgyból emeltezek, ami nem számít a kiválasztott szakon, az számít, mint kötelező emelt?

Figyelt kérdés

A szituáció az, hogy az iskolámba csak a szakmai tantárgyamból tudok emeltezni, csak arra tudnak felkészíteni.

A kívánt egyetemen viszont ez nem számít bele, mint emelt többletpont vagy ilyensmi.

De kötelező egy emeltet tenni. Akkor ez számít, mint kötelező egy emelt?


2019. nov. 19. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem. Csak az az emelt számít bele, amit előírnak a szakhoz. A felvi.hu-n az adott egyetem adott szakjára vonatkozóan megtalálod az általuk elfogadott tárgyakat. Így sajnos akkor marad az, hogy egyedül kell otthon felkeszülnöd arra az adott emelt érettségire, és külön jelentkehned arra az érettségire (azon a lapon, amit majd Februárban kapsz ha idén vagy végzős).
2019. nov. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Itt van a szakgimnáziumok buktatója !!!
2019. nov. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos erre én is csak nemrég jöttem rá :(
2019. nov. 19. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!