Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia szakos hallgatók...

Pszichológia szakos hallgatók ti hogy jutottatok be az egyetemre?

Figyelt kérdés

Már őszintén fogalmam sincs, hogy mivel mennyi pontot szerezhetek és, hogy egyáltalán mi ér és mi nem ér pontot. Ti hogyan értetek el kb 430 pontot?

Én úgy terveztem, hogy emeltezem bioszból és angolból és azokért elvileg megkapom a 100 többletpontot..habár az ofőm szerint csak egy emeltért kaphatok plusszpontot mert a szakon csak 1 emelt a feltétel a másik tárgyat középszinten is teljesíthetem..de én ezt sehol nem látom. Komolyan kész katyvasz most ami van. Szóval a kérdésem, hogy ti hogyan jutottatok be?



2019. nov. 20. 17:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Miért akarsz olyan szakra menni amivel semmit nem fogsz érni? Alapból büfé, és hatalmas a túlképzés belőle, mint a legtöbb humán szakon. Felesleges elvesztegetned éveket azért hogy legyen egy keményfedeles papírod a fiókban.
2019. nov. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

“habár az ofőm szerint csak egy emeltért kaphatok plusszpontot mert a szakon csak 1 emelt a feltétel“


Elég baj, hogy ilyen tanárok tanítanak, akiknek a diákjai jövőjével kapcsolatos szabályokról sincs fogalmuk. Két emeltre is megkaphatod a 100 többletpontot, ha releváns a szakon és azokból jön ki a számodra kedvezőbb pontszám.

2019. nov. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mert ezzel szeretnék foglalkozni :) higgyétek el, nem csak azért mert "jól hangzik" vagy mert nincs más ötletem 😅 akkor egy olyan szakot választanék ahová könnyebben bejutok. És beszéltem már olyan emberrel akinek van rálátása erre, és mondta, hogy egyáltalán nincs túlképzés. Túljelentkezés az van. Ezért magas a ponthatár. De sokan otthagyják amikor rájönnek, hogy miről is szól a szak igazából illetve sokan nem pszichológusként dolgoznak utána :) szóval ettől a részétől nem félek köszi a szak az biztos :) már csak a bejutás a kérdés. Szóval örülnék ha az ehhez hasonló válaszoktól megkímélnétek ezt olvastam sok helyen már elhihetitek és egyáltalán nem igaz :) hadd döntsem már el hova szeretnék menni ^^
2019. nov. 20. 17:32
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Nyelvvizsgák, versenyhelyezések, 2olyan emelt érettségi ami követelmény a szakra. Mert ha nem követelmény akkor nem jàr többletpont (edulineról az infó). Jól sikerült érettségik. Jó jegyek töriből, magyarból, matekból, 1nyelvből, 1természettudományból

Nem vagyok pszicho szakos, ez csak tanács :)

2019. nov. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Pszichós barátnőm 2 db 90+%os nyelvi emelt érettségit vitt (angol, német), egy angol C1et és egy 90+%os közép törit. Duplázott, nem tanulmányi pontokból számolták.
2019. nov. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
3db érettségi tárgyat vitt? :o én úgy tudtam, csak 2-t lehet.
2019. nov. 21. 17:31
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 92%-os töri és 90%-os angol emelttel jutottam be.
2019. nov. 22. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Most nézem, leírtam mind3 tárgyát pedig csak a törit és a németet akartam, bocsi. Töri közép, német emelt és angol C1 adta a pontjait végső soron.
2019. nov. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Biosz közép (90%) és angol emelt (85%) -ot vittem és volt még mellé 2 felsőfokú nyelvvizsgám másból. A szak tényleg nem olyan, amilyennek kívülről látszik és sajnos én nem azt tapasztalatom, hogy hú de jó lenne a képzés és a kilátások. Remélem, neked más lesz az érzésed, ha bejutottál. Harmadév végére én már új utakat keresek. Túl sok a humbug és kevés a konkrétum, én ennél racionálisabb típus vagyok.
2019. nov. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó,te melyik egyetemre jársz pszichora? Mi miatt nem tetszik? Mit vártál tőle pontosan? Hogy érted, hogy sem a képzés sem a kilátások utána nem túl jók? Kevés a munkalehetőség? Rosszak a tanárok? Bocsi a sok kérdésért, csak most próbálok nagyon utána járni, hogy tudjam pontosan mire is számítsak és mindenkinek a tapasztalata számít 😅😅
2019. nov. 27. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!