Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mesterszak eltérő alapszakkal?

Mesterszak eltérő alapszakkal?

Figyelt kérdés
Lehet jelentkezni adott egyetemen például számvitel mesterszakra egy mérnöki alapszakkal, ha a megfelelő szakirányú tárgyakat(például kérvénnyel felveszi ezeket) elvégzi? Az alapszak számít, vagy hogy elfogadják a tárgyakat?

2019. nov. 21. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

Meg kell nézni, hogy az adott egyetem mit fogad el mint bemeneti követelmény. Rá kell menni az adott egyetem honlapjára, a mesterszakokra, abból a számvitelre, és általában le szokták írni, hogy milyen szakokat fogadnak el. Én pl. nézegetem a gépészmérnök msc-t, itt felsorolják szépen, hogy:

,,A-típusú bemenet": gépészmérnök bsc, nem kell kreditelismerési kérelem

,,B-típus": majdnem mindenféle más mérnök, kreditelismerési kérvényt kell benyújtani, itt fel vannak sorolva h pl. Természettudományos alapismeretek (matek minimum 12 kredit, fizika minimum 5 kredit), műszaki alapismeretek (min. 20 kredit), gazdasági ismeretek, és ezeknek már felvételikor meg kell lenni. Valamint vannak olyan kreditek, amiket első két félév során pótolni kell.

,,C-típus": bármely más szak, nagyon sok feltétel, kevés átjárási lehetőség.

Szóval mindkettő számít, az alapszak is, és a tárgyak is. Elfogadni pedig a tematika alapján szoktak egy tárgyat, hogy pl. 60-80%-a megegyezzen tematikailag az általad választott mesterszak alapszakának megfelelő tárgyával.

2019. nov. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Elsőt kijavítanám:


Nem egyetemtől függ, hanem szaktól, mert országos szinten egyeztetve vannak a követelmények.


Tehát az nem lehet, hogy pl. a PTE elfogadja a mérnöki alapszakot számvitel mesterre, amíg mondjuk a BGE nem, az első válaszoló gondolatmenetét követve.

Ez nem létezik.

Mindenhol egységesen fogadnak el szakokat, ha a felvi.hu is ezt írja.

Az egyetem (nagyon maximum) a mesteres felvételi pontszámításba tud belenyúlni.

Pl.: sok egyetemen az elégséges diplomára is 55-60 pontot adnak mesteres felvételin, a maradék meg felvételi beszélgetés.

De mondjuk megint más egyetemeken meg a diploma jegyéből max. 20 pontot lehet szerezni, maradék lesz a felvételi elbeszélgetésből vagy vizsgá(k)ból.


A felvi-n nézd meg a számvitel mesternél a bemeneteli követelményeket.

2019. nov. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel ez a téma. Ilyenkor, mikor kreditelismeressel mész MSc-re, nem tudjatok hogy csúszással végezhető e el csak a szak? Tehat vannak olyan targyak pl 1 félévben amiket nem lehet felvenni, mert egy bsc-sre épül?
2019. dec. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó: Nem.


Ráépülés alap- és mesterfokozat között nem létezik.

Csak szinten belül létezik.

Tehát például x1 és x2 tantárgyat alapszakon oktatnak, amíg y1 és y2 tantárgyakat pedig mesterszakokon.

X2 előfeltétele, hogy x1 meglegyen, viszont y1-nek vagy y2-nek nem feltétele, hogy x1 és/vagy x2 meglegyen(ek), mert az egy másik fokozat.


Illetve elméletileg ez létezik, viszont azt le tudod azzal, hogy felvételt nyertél és elfogadták a krediteket az alapszakodról.

2019. dec. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!