Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen első év végén a...

Egyetemen első év végén a nyelvi alapvizsgán, ha nem megyek át akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Anglisztikáról lenne szó. Tehát ha pl a pótvizsgákon se megyek át, akkor átmehetek esetleg egy másik szakra? Vagy mivel nem mentem át, ezért kirúghatnak? ELTE-ről lenne szó de bármely másik egyetem is érdekelne

2019. nov. 23. 00:27
 1/5 anonim ***** válasza:
28%
Gondolom kövi félévbe újra vizsgázhatsz. Amúgy neked is sok eszed volt, ha anglisztikára mentél úgy, hogy nem tudsz rendesen angolul.
2019. nov. 23. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy neked is sok eszed volt, ha anglisztikára mentél úgy, hogy nem tudsz rendesen angolul."


Ha jól sejtem, kedves első válaszoló, a BTK-hoz közöd sincsen.

Ez nem arról szól, hogy beszéled-e a nyelvet.

A szövegértés, szövegalkotás és lexikális feladatok sokaknak nehézséget jelentenek a magyar érettségin is, pedig beszélik a magyart.

Szoktak szívatos feladatokat berakni.

A fenn említett két dolog még nem is gáz annyira, de a magnó sokakon kifog, de a döntő többség a lyukasszövegen hasal el.

Az kb. orosz rulett.


És nem, az ELTÉ-n nincs is lehetőség javításra.

Ha májusban bukod, akkor eleve egy évet csúszol.

2019. nov. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Az utolsót azzal egészítem ki, hogy nem fognak kirúgni. Csak csúszol egy évet. De az is meg van adva, hogy hànyszor mehetsz alapvizsgàra. (Persze nem ugyanabban a félévben.)
2019. nov. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Wow az ELTE-n ilyenkor tényleg csúszás vagy? Én PTE-s vagyok, nálunk egy vizsgaidőszakban kettő vizsgaalkalom van és, ha nem sikerül elsőre akkor utána újra lehet próbálni a következő vizsgaidőszakban. Annyi a kikötés, hogy az 5. félévig teljesíteni kell (ezután kitesznek). Hivatalosan nálunk is csúszással járna, mert az alapvizsga nélkül nem lehetne elkezdeni a sávot, specializációt. Viszont a gyakorlatban megengedik mindenkinek, hogy felvegyék ezeket a tárgyakat is és közben később még megcsinálhatják az alapvizsgát ezzel párhuzamosan.
2019. nov. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2019. nov. 23. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!