Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZTE GTK Pénzügy és Számvitel...

SZTE GTK Pénzügy és Számvitel vagy SZTE ÁJTK Munkaügyi és Társadalombiztosítási szak?

Figyelt kérdés

Személyes tapasztalatoknak örülnék legfőképp.

Először is maga a karok között melyiket érdemesebb inkább választani oktatás, lehetőségek szempontjából? PSZ vagy MKTB az erősebb a munkaerőpiacon, melyik a "keresettebb"? Melyiket éri meg jobban elvégezni? Melyik a szivatósabb, magolósabb? Igazából barmilyen vélemény érdekel.

Sokaktól azt hallom, hogy valójában ha MKTB területen szeretnék elhelyezkedni, elvégezhetem a PSZ-t is, mert erről többek között ott is tanulok. Bár, ebben én azért nem vagyok biztos, mivel ugye az MKTB jogi, a PSZ pedig gazdasági terület. Mit gondoltok erről?

Privát üzenetben is lehet nyugodtan terjedelmesebben írni, a válaszokat mindenhol előre is köszönöm.

Még van 1 évem érettségiig, viszont úgy gondolom, evvel kapcsolatban érdemes minél előbb dönteni. Gazdasági iskolába járok, mindkét terület nagyon érdekel.



2019. nov. 23. 22:10
 1/1 anonim válasza:
Jóval nehezebb a PSZ, viszont 100x többet érsz vele. Munkaügyin el szórakozhatsz x évet, hogy jaj de jó bulik stb, mert tanulni azt nem kell, de az igazán fontos azt hiszem nem ez.
2020. febr. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!