Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz a vizsgaidőszak?

Mennyire nehéz a vizsgaidőszak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 😊 Első éves hallgató vagyok és arra vagyok kiváncsi, hogy mennyire nehéz, meg terhelő a vizsgaidőszak? Ha minden jól megy három tárgyból fogok vizsgázni. (Marketing, vállalatgazdaságtan, magyar üzleti jog) A jogból még semmit sem tudok. Egyébként a Széchényi István Egyetemre járok.

2019. nov. 24. 19:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó pár éve járok felsőoktatásba, de még soha életemben nem volt 3 vizsgás vizsgaidőszakom. Az maga lenne a mennyország. Ez minden csak nem megterhelő már bocs.
2019. nov. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Sok sikert hozzájuk! Időd lesz szerintem rájuk.

Nekem sajnos 7 db van!!!

Elsős vagyok én is.

2019. nov. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

8 vizsgám van ez a 3. félévem lázán végzel 2 het alatt. Ezt hogy csináltad amúgy? Vagy ennyi a megajánlott jegyed ? :O

Én mindig szívok vagy nem tudom de annyi sok sz* van.

2019. nov. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Összesen hat tárgyam van. Bár azt hozzátenném, hogy foszkon vagyok, szóval gondolom ennek is van hozzá köze. Ha minden jól megy akkor makróökonomiából is kapok megajánlott jegyet, ha meg nem akkor 4 tárgyból vizsgázom.
2019. nov. 24. 21:16
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Igaz, én villamosmérnökire járok, nekem mindig max 4 vizsgám volt. Egyszer volt csak 3, akkor már májusban végeztem. Na az nagyon jó volt. A szóbeli vizsgák általában nehezebbek, és unfairebbek. Amúgy nálunk lehetett tudni mire számíthatunk általában. Viszont gyakorlatilag csak tanulásról szóltak a napok, akár 5-6 óra is. Viszont mindig csak egyre egyszerre. És megfelelő mennyiségű szünettel.


(BME)

2019. nov. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én más képzésre járok (BTK), szóval nem vagyok képben az említett tárgyakkal, de amúgy szerintem ez sokszor nem a vizsgák számától függ. Nekem ebben a félévben például négy vizsgám lesz összesen (most többségében szemináriumom volt, illetve egy tárgyból kaphatunk megajánlott jegyet), de ezekre rengeteget kell olvasnom pl. az egyik vizsgámra 45 olvasmányom van (regények, drámák, esszék, tanulmányok), a másikra 32, a harmadikra is 30 körül és ez elég sok, mert tudni is kell, hogy miről van szó és elmélet is tartozik hozzá. Ezzel szemben volt olyan félévem, amikor 8 vizsgám volt és sokkal könnyebbek voltak, mert nem kellett ennyit foglalkozni vele, akár két vizsgát is meg tudtam csinálni egy nap alatt. Szóval azért attól is függ, hogy milyen a tárgy és milyen jellegű készülést igényel, szerintem. Viszont a 3 vizsga alapvetően tényleg nem sok, könnyen be lehet osztani is és úgy akár bőven van idő felkészülni mindegyikre (legalábbis én olyan típus vagyok, aki inkább elhúzza, hogy rendesen legyen időm készülni, míg valaki inkább szeret gyorsan túl lenni rajta).
2019. nov. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És a vizsgaidőszak mettől-meddig tart? Olyan van hogy Karácsonykor is kell vizsgázni? Vagy olyankor van szünet az egyetemen?
2019. nov. 25. 05:59
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
December utolsó hete mindenhol szünet. Január 2-től viszont lehetnek vizsgák január utolsó hete elöttig (mert január utolsó hete már 2.féléves tárgyfelvétel hete).
2019. nov. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
21%
A karácsony kis k a magyar helyesírás szerint. Nagy k-val Karácsony Gergelyt jelenti max.
2019. nov. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az előző BTK-s hová jár? :D Én ELTE-BTK-n első félévben csak kötelező tárgyakkal (+minor alapozó kötelező tárgyak) lesz 10 vizsgám. Mit csinálok rosszul?
2019. nov. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!