Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki elmagyarázná miert a C...

Valaki elmagyarázná miert a C és D a megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok, erettsegire gyakorlok, es volt egy feladat melyen felhuztam az agyam :D

Egy fiókban néhány sapka van. Tekintsük a következő állítást:

„A fiókban minden sapka fekete.”

Válassza ki az alábbiak közül az összes állítást, amely tagadása a fentinek!

A: A fiókban minden sapka fehér.

B: A fiókban nincs fekete sapka.

C: A fiókban van olyan sapka, amely nem fekete.

D: A fiókban nem minden sapka fekete.


Na hat en itt telibe A es B t irtam de nem volt jo a valasz es nem ertem miert a masik ketto a valasz :)


2019. nov. 24. 21:39
 1/4 anonim válasza:
Mert ilyenkor a minden szót kell tagadni.
2019. nov. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mert a mindennek a semmi/nincs/egyik sem az ellentéte, nem a tagadása.

A minden tagadása a nem minden.

2019. nov. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
igy mar ertem, koszonom😅
2019. nov. 24. 22:01
 4/4 anonim ***** válasza:

Kétlem, hogy értenéd...


A logikában arra kell figyelni, hogy egy állítás és annak tagadása közül pontosan az egyik igaz, amásik hamis.


Nézzük az A) esetet: előfordulhat, hogy a fiókban minden sapka sárga, ekkor az eredeti és az A) sem teljesül. Mivel így mind a kettő hamis, ezért nem lehetnek egymás tagadásai. (Persze megtévesztő lehet, hogy köznapi értelemben a fekete ellentéte (vagy, ha úgy tetszik: tagadása) a fehér, viszont a logikában a fehér tagadása a "nem fehér", elvégre egy sapka vagy fehér, vagy nem, a kettő közül az egyik pontosan igaz, a másik hamis.)


Most jöjjön a B): Itt lehet az, hogy például két sapka van, az egyik fekete, a másik meg mondjuk piros. Látható, hogy mindkét állítás hamis, emiatt itt sem lehet az egyik a másiknak tagadása.


A C) eset: itt nem tudunk olyan esetet mondani, hogy vagy mind a kettő igaz lenne, vagy mind a kettő hamis, emiatt itt valóban egymás tagadási szerepelnek.


Végül a D): hasonlóan a C)-hez.

2019. nov. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!