Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vidéki egyetemről BME mesterké...

Vidéki egyetemről BME mesterképzés?

Figyelt kérdés

Érdekelne a BME-VIK egészségügyi mérnök képzése. Jelenleg egy vidéki egyetem mérnökinformatikus alapszakára járok. Annak idején személyes okokból és nem feltétlen a tudásomból, képességeimből adódó hiányosság miatt nem a BME-t választottam. (Ez utóbbit azért említem meg, mert erős a sztereotípia, hogy olyan emberek kötnek ki vidéken, akiket egyetemre is alig vettek fel - sok az ilyen ember, szóval nem alaptalan a sztereotípia.)


Mik a tapasztalatok, mennyire nehéz felvenni a fonalat, ha nem BME-VIK-en végeztem BSc-n? Mennyire várhatóak nehézségek stb.? Attól félek, hogy amiatt, hogy vidéki egyetemen végeztem, nem fogom tudni elvégezni a szakot, mert például más színvonalú alapozó tárgyaim voltak alapképzésen. Illetve ehhez kapcsolódóan, ha magamtól, önszorgalomból pótolom a hiányzó tananyagot, az mennyire reális elképzelés?


Köszönöm a segítséget. Jöhetnek tapasztalatok más BME-VIK mesterképzéssel kapcsolatban is a fenti szempontok alapján.



2019. nov. 28. 10:25
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
Mivel ez a szak csak.mester, nincs teljesértékűen elfogadott alapszak, tehát mindenkinek teljesíteni kell egyes tárgyakat. Nem tudsz kihez képest lemaradni, mert mindenki teljesen máshonnan jön.
2019. nov. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom. Ugye nekem az orvosi, egészségügyi vonalban van hátrányom. Tehát, ha elfogadnák a mérnökös matekot, fizikás tárgyakat, elméletileg így előnyben lennék, de mi van, ha az alapjaim nincsenek olyan erősek, hogy az erre a területre épülő tárgyakat megértsem rendesen? Aki egészségügyi szakról érkezik, az ilyen alapokat itt csinálná, amivel lehet, jobban jár, mint én azzal, hogy alapszakon csináltam hasonló tárgyakat, amiket elfogadtak mesteren.
2019. nov. 28. 10:42
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Orvosisoknak csak matek és fizika van. Amúgy nehogy azt hidd, hogy egy vegyész- és egy villamosmérnök sok közös dolgot tanul itt a BME-n. Ha mindkettő eümérnökként akarna dolgozni elég különböző dolgokat csinálnának alapesetben. Pl nem hiszem, hogy vegyészként szenzorokat tervez, fejleszt, illeszt, programoz. Max mindketten tanultak PID szabályozókról, csak míg az egyiken 1 tárgy, a másikon szinte az elejétől rendszerelmélettel tömik a fejüket, és terveznek is nem egy szabályzót, amit le is programoznak. A másik meg tanul egy csomó kémiát, biokémiát. Összehasonlíthatatlan.

Ennek a szaknak nem az a célja, hogy egységes skatulyamérnököket gyártson.

Szóval ne félj nem lesz hátrányod, csak mert nem a BME-re jártál.

2019. nov. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!