Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék a PTE Zalaegerszeg-r...

Szeretnék a PTE Zalaegerszeg-re járni Egészségtudományi kar alapszak ápoló képzésre. 210 pontom van, de már csak pótjentkezésre van lehetőségem. Hogy jutthatok be hogy ne kelljen fizetnem?

Figyelt kérdés

gyesen vagyok 2 gyereket nevelek egyedül 3és 6 hónaposat.

a gyerekek után kapok gyermekvédelmi pénz és kedvezményt is.

érdeklődtem már és azt mondták,hogy 326.000Ft lenne nekem mert csak kölcségtérítésre vesznek fel pótjelenkezéskor. valami kiskapú?Nincs pénzem a tandíjra


2010. júl. 19. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Vársz egy évet. Jobbat nem tudsz. De amúgy bocs, hogy megkérdezem, de hogy lehet ilyen kevés pontod? Gondolom gyes-en vagy gyed-en vagy, az már kapásból 50 plusz pont.


Na, amúgy tényleg az van, hogy ha csak költségtérítésesre vesznek fel, akkor maximum csökkentést kérhetsz, de ahhoz kell két befejezett félév, akkor vagy át tudsz menni államira, vagy csökkentik a tandíjat, ha jó az átlagod persze, és van megfelelő indoklásod. Ha nem tudsz egyáltalán tandíjat fizetni (ezt megértem, nagyon drága mindenhol a tandíj, én sem tudnám kifizetni), akkor vagy vársz egy évet, és jövőre időben jelentkezel (amúgy mennyi szokott oda lenni a ponthatár? ennyi pont elég hozzá?), vagy diákhitel. Nem akarom ezt könnyelműen ajánlgatni, de hát én is felvettem, mert muszáj volt. Ez van, tudom persze vissza kell majd adni, de legalább más hitelem nincs.

2010. júl. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos sehogy! De ne haragudj, hogy ezt mondom, de az elsőnek igaza van. Kaptál 50 pluszpontot, ezek szerint te összesen 160 pontot értél el ? Ez a kettes szint alsó fertálya.:S

Próbáld meg jövőre újra, járj különtanárhoz, érettségizz le újra, biztos tudsz ezen az eredményen javítani! Vagy nyelvvizsgázz, diplomához úgyis kell majd!

2010. júl. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Na most én rákerestem a tavalyi ponthatárokra, de nekem nem derült ki pontosan, hogy mit is akarsz, vagy pedig ilyen szak nem indult tavaly?

Mert Zalaegerszegen a tavalyi ponthatárok között olyat találtam, hogy ápolás és betegellátás-gyógytornász szakirány , erre gondolsz? Ez ha jól látom, csak nappalin indult tavaly, a ponthatár pedig 354 volt. Gondolom idén sem lesz sokkal kevesebb, szóval ha erre gondolsz, akkor itt nem az a fő probléma, hogy te csak pótjelentkezéssel tudnál jelentkezni, hanem hogy nem is lenne elég pontod.

A többi, ami hasonló, és PTE-s képzés, azok nem Zalaegerszegen vannak, hanem főleg Pécsen meg Szombathelyen.

Leírod pontosan, hogy mire akartál volna jelentkezni?

2010. júl. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Elvégzek egy akkreditált képzést addig.Képi diagnosztikai és intervenciós asszisztens-re gondoltam,ez sima középsuliban 2 év,aztán többletpontot adnak rá.

A szakképzés megszerzése után kredit pontok beszámításával 2. évfolyamon kezdhetik tanulmányaikat a főiskolai szakon a képalkotó-diagnoszta diplomát adó képzésben.

Így azért több esélyem van.

Későn kapcsoltam,most már tudom megéri tanulni! :)

2010. júl. 20. 10:08
 5/5 A kérdező kommentje:

Amúgy PTE Zalaegerszeg Egészségügyi alapszak ápoló-betegápoló szakra gondoltam..

Sebaj,Deákban elvégzek egy 3 éves ápolóit vagy a képi diagnosztikát az csak 2év és utána megyek fősulira...

2010. júl. 20. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!