Bírnám az orvosit?

Figyelt kérdés
Nagyon tudok stresszelni dolgozatok előtt,de mikor megkapom és látom hogy menni fog megnyugszok. 5 egész az átlagon,nagyon sokat tanulok,szorgalmas vagyok,de nem tudom mennyire bírnám a stresszt. Mi a véleményetek?

2019. nov. 29. 13:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Már ne is haragudj de mit tudjuk mi, hogy te majd valamikor a jövőben ha egyáltalán bejutsz egy orvosi egyetemre akkor a második féléves anatómia vizsgádon fogod-e bírni a stresszt vagy nem...Te nem tudod véletlenül hogy reggel a taxiban hagytam-e a sálamat? Mert nincs meg. Mi a véleményed?
2019. nov. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell különlegesen intelligensnek lenni, hogy elvégezze valaki az orvosit, viszont szükség van kitartásra, szorgalomra, önfegyelemre. Ha ezek megvannak, minden valószínűség szerint bírnád, viszont teljesen jószándékúan írom, hogy engedd el a maximalizmusodat, mert iszonyatos sok (fölösleges, elkerülhető) szenvedést fog okozni. Főleg ezen a területen.

(egy orvos)

2019. nov. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon sokáig szerettem volna állatorvos lenni. Aztán a gimiben rájöttem, menet közben, hogy a kémia meg én nem vagyunk barátok - így sajnos elbúcsúztam ettől az elképzelésemtől. Szóval nem csak a stresszt kell bírni...

Meg aztán gondolom, ha valaki nem bírja a vér látványát, akkor ne legyen pl. sebész. Nem tudjuk, milyen más képességeid vannak - vagy nincsenek - így teljesen egyetértek az 1-essel.

2019. nov. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
52%
Ha nincsenek fóbiàid akkor hajrá. Én nem bírnám csinálni. Az első boncolàs órán az első 5 percben elhànynàm magam, aztán pedig elàjulnèk. Volt gimiben egy osztálytársam aki orvos akart lenni, kémia órán voltunk, és a tanár elkezdett arról beszélni, hogy az orvostanhallgatóknak betolnak a terembe egy hullàt, feldaraboljàk és valaki kapja az ember karjàt, másik a fejét, lábát, stb. És ez sok esetben egy kisgyerek hulla. Nem tudom ebből mi igaz. De én eleve nem tudnék soha életemben többé aludni, ha emberi hullàt látnék. Ha te lelkileg is felvagy az ilyenekre készülve akkor miért ne?
2019. nov. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
91%

Ki kell próbálni és kiderül. Sokakat ér meglepetés orvosin, de ez lehet ugyanúgy pozitív is, mint negatív. Aki korábban jó tanuló volt és mégis koppan, az általában annak köszönhető, hogy végtelen arroganciával jelent meg és megingathatatlan meggyőződése volt afelől, hogy ő teljes mértékben tudja az anyagot. De ez sajnos nem mindig elegendő. ZH-n mondjuk pont nincs mit mellébeszélni, ott eléggé objektív a számonkérés, de egy szóbeli feleletnél vannak olyan vizsgáztatók, akik kifejezetten utaznak a magolósokra és addig addig teszik fel keresztkérdéseiket, amíg össze nem zavarják az illetőt, aki szó szerint idézi a könyvet. Lehet szívatásnak is hívni az ilyet, de sajnos valóban sokan próbálják eljátszani azt, hogy ész nélkül biflázzák be a könyvet, jegyzetet, de az ok-okozati összefüggéseket már nem látják, ami viszont kifejezetten fontos lesz pláne 3-4. évtől.

Nem gondolnám, hogy ne lehetne bírni, semmi olyan nem történik, amit rendszeres sporttal, némi csokival és szorgalommal ne lehetne teljesíteni. Ha nem csinálsz ügyet egy rosszul sikerült vizsgából, ha fel tudod mérni a saját tudásod, ha jól tudod beosztani az idődet és a vizsgaidőszakodat, akkor alapvetően nem tudnak olyan nagy traumák érni, hogy eltántorítsanak a céltól.

2019. nov. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az a baj hogy tényleg nagyon maximalista vagyok és ha valami nem sikerül úgy ahogy szeretném akkor nagyon elkeseredek hogy miért vagyok ilyen hülye stb.
2019. nov. 29. 21:13
 7/27 anonim ***** válasza:
72%
Nem attól lesz valaki jó orvos, mert 5-ösre szigorlatozott biokémiából. Azt pedig neked kell eldöntened, hogy mi a fontosabb: elvégezni az orvosit, vagy summa cum laude diplomát szerezni. Ha utóbbi, akkor lehet bírnád az orvosit, de nem vagy orvosnak való. Ehhez alázatosnak kell lenni és a hivatástudat van mindenekfelett, nem az 5-ös anat szigó. Persze nem baj, ha jó tanuló vagy, de ha haladsz a cél felé és a cél a legfontosabb, akkor mindegy, hogy milyen jegyek vannak a neptunba beírva, sikerült és kész. Nem beszélve arról a tényről, hogy bármilyen szakosodást választasz is végül, nem lehet mindent, mindenkit megmenteni. És ezzel a teherrel kell egy életet leélned. Hogy lesz, aki esetleg meghal, vagy sokkal lassabban épül fel, elveszít egy végtagot, vagy egyéb tartós szövődménnyel kell továbbélnie. És tudod mit? Lehet, hogy a te hibádból. Mert emberből vagy és benézel egy értéket, nem jut eszedbe egy vizsgálat, nem merül fel benned a lehetséges diagnózis, nem vagy elég gyors. Aki tipikus maximalista, az nem való erre a pályára, mert hamar az idegosztályon találja magát begyógyszerezve. A legjobb tudásod szerint, őszinte szeretettel és hivatástudattal kell fordulni minden egyes beteghez, de le kell nyelni azt a békát, hogy sajnos van, hogy nem sikerül. Ezt kell eldöntened tehát: orvos akarsz lenni, vagy jó tanuló?
2019. nov. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
36%

7-es, nagyon szépen megfogalmaztad és leírtad, ráadásul egy olyan szemszögből, amire még én sem gondoltam: ha maximalista a kérdező, lehet azt nem fogja tudni feldolgozni, hogy nem tud mindenkit megmenteni.


Ritka, főleg itt a Gyakorin, hogy ilyen szépen, emberien, szívből jövően válaszoljon valaki - gratula !

2019. nov. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod 7-es. Szeretnék jó orvos lenni nagyon. Csak a két emelt érettségire való felkészüléskor most mindent tudni szeretnék,hogy jól menjen az érettségi ebben nagyon maximalista vagyok. Egyetemen nem tudom mi lesz már ha felvesznek de nem akarok idegosztályon kikötni, ezért bizonytalanodom el néha.
2019. nov. 29. 22:16
 10/27 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező, leírok egy példát, hogy miről beszélt a 7-es:

kórházban voltam betegként, volt a szobában egy idős néni, kis, apró testű, elég rossz bőrben. A nővérek és az orvos ápolásának hála egyre jobban lett, annyira, hogy egyik nap már szépen felerősödve, jó kedélyűen hazaengedték. A harmadik napon éjjel jön a mentő, VISSZAHOZTÁK a nénit, majdnem kihűlve, összeesett testtel, lefogyva. Másnap meghalt. Már nem tudták megmenteni. Nem, nem egyedül volt, a családja vitte haza - csak épp nem törödtek vele, nem adtak neki ennivalót, stb.

Még mi, a szobában lévő betegek is igen nehezen dolgotuk fel, hogy annyira jó állapotban, jó kedélyúen ment el és kész, ennyit számít pár nap nem törődés :-(

Kérdezem a nővéreket: hogy tudják feldolgozni, hogy hetek óta javítják fel a nénit, jó állapotba került és ez lesz a vége: mondták úgy, hogy ők mindent megtettek érte, amit lehet - ennél többet nem tudnak tenni, nem rajtuk múlt :-(

2019. nov. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!