Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek? Mérnök vagy közgazd...

Mi legyek? Mérnök vagy közgazdász?

Figyelt kérdés

Dilemmában vagyok, nem tudok dönteni. A matek és a nyelvek fekszenek nekem a legjobban, mégis nagyon sokan mondják, hogy menjek mérnöknek. A logisztikai mérnök szakot néztem ki, de igazán nem tudok mit gondoljak.

Közgazdászként a pénzügy és számvitel szak érdekelne, mint Jolly Joker. Könnyen tanulok új dolgokat, és az általános kompetenciáim kifejezetten jók, mégsem tudom mit csináljak.

Könnyen befolyásolható vagyok, új ötletek is szívesen meghallgatok, ha valaki tud segíteni.


Egy tanácstalan gimnazista lány



2019. nov. 29. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Van jópár olyan mérnök, aki az alapszak után elvégez egy akármilyen gazdasági képzést msc-n, elvileg az egyik legjobb párosítás.

Tesóm gazdmenen tanul, én vegyészmérnökin, szerintem még neki több lehetősége is van, mert akármilyen céghez mehet tényleg, ahhoz is, amihez én nem, mert nem vegyipar. Annyi, hogy nekem talán jobb fizetésem lesz :D Neki meg gazdagabb barátja XD

Még csak azt se tudom mondani, hogy érdekesség szempontjából melyik a jobb. A Gazdmen nem nehéz, a mérnöki szakok annál inkább, és mindketten arra mentünk, ami jobban érdekelt, mégis unalmas mindkét szakma szerintem. A tesóm ma mondta, hogy még fodrász is szívesebben lenne, mert semmi nem érdekli, engem se. Mégis élni kell valamiből...szóval ha van affinitásod a keményebb tanuláshoz és a fizikához, menj mérnöknek.

2019. nov. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőt válaszd. Hibridként szép kilátásaid lehetnének, főleg ha mondjuk egy infós szakot és egy gazdaságit ötvöznél. A lehető legjobb választás lehet. Nálunk az egyetemen az egyik tanárnak van egy diplomája egy IT szakról, meg mégegy diplomája gazdmenből, illetve csinált egy mestert ennek a kettőnek az ötvözékéből. Munkakereséssel nincs gondja, feltételezem azonnal le is csapna rá bármelyik cég.

De ha csak egy szakot tervezel végezni, akkor csak azt tudom mondani, hogy jól olvasgasd át a tanmenetet és a tantárgyakat a kiszemelt egyetemnél, mindegyikbe kóstolj bele, majd járj utána milyen abban a munkakörben dolgozni egy életen át, és azt válaszd amelyik jobban bejön.

2019. nov. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2019. nov. 30. 21:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon más a két szakma, jól gondold át mit választasz:) Persze nagyon nehéz a döntés, én gimiben 2 évig készültem mérnöknek, aztán meggondoltam magam és inkább elmentem közgazdásznak, most a Corvinuson vagyok harmadéves GM-es, és nem bántam meg. Alapvetően tudd, hogy milyen személyiség vagy: Itt a Corvinuson, meg alapvetően az összes gazdasági szak jobban megköveteli a nyitottságot, sok csoportmunka fog körülvenni, viszonylag szerteágazó tárgyakat fogsz tanulni. A pénzügy számvitel szak amúgy egy szuper választás lenne, viszonylag számolósabb a többihez képest, cserébe ad egy nagyon értékes tudást, ami a munkaerő piacon nagy hasznodra fog válni. Ugyan a mérnöki pályához nincs sok közöm, de mivel egy teljesen matekos gimis osztályból indultam, sok barátom mérnöknek ment. Az ő tapasztalataik alapján, az emberekenek vagy nagyon bejött a mérnöki szakma, vagy nagyon nem és kibuktak/szenvednek/ott hagyták. Hiszen azért a mérnöki lét egy elég komplex és embert próbáló feladat, sok számolás, rengeteg fizika, az egész jóval elvontabb és nem olyan kézzelfogható mint a közgazdaságtan példaul. És itt van az, hogy ezt abszolút neked kell kiismerned, hogy Te szereted-e az ilyen tanulmányokat, képes vagy-e 3 évig erről tanulni. Az ismerőseim akiknek bejött, rajtuk látom, hogy imádják, de azért így is megterhelő, sokat kell tanulni, persze az egyetem erről szól. A közgáz azért könnyebb ilyen szempontból, itt kellő odafigyeléssel minden tárgyat simán abszolválni lehet. Azt mondom, hogy akármit is választasz, mindkettő nagyon értékes szakma, de próbálj a szívedre és a személyiségedre hallgatni, gondold végig mi az ami érdekelne, eltudnád-e magad képzelni mérnöknek vagy egy közgazdásznak? Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan!

2020. jan. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

azt válaszd ami téged érdekel, ne azt amit más mond...

minimum 3-5 éved fog rámenni, ha olyat tanulsz amit nem szeretsz, akkor 3-5 év szenvedés vár rád.

2020. jan. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekem is egy nagy dilemma volt.

Mindig úgy láttam, hogy egy gazdasági képzést könnyebb elvégezni, viszont utána egy unalmas munkád lesz. A mérnökiről meg úgy gondoltam, hogy nagyon nehéz elvégezni, de utána lesz egy fokkal izgalmasabb munkád. Hát azóta se tudom, hogy így van-e ez.

Én is pénzügy és számvitelben gondolkodtam mégse tudom magamat elképzelni könyvelőként, 8 órás ülőmunkára, nulla változatossággal.

2020. aug. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!