Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jövőre megyek orvosira,...

Jövőre megyek orvosira, anatómia tanulási lehetőségek?

Figyelt kérdés
Elég sok a szabadidőm (tavaly érettségiztem, családi okok miatt csak jövőre megyek egyetemre) és ha már ennyi időm van szeretnék anatómiából kicsit "előre készülni" csak úgy olvasgatni, nézegetni, hogy mi fog majd rám várni. Honnan érdemes ezt megtenni (internet, könyv stb.)?

2019. nov. 30. 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
Most indult a Facebookon egy új oldal, Anatómia képzés néven. Egy mentős/tanár csinálja, jónak ígérkezik. :) Ismerem személyesen és csak ajánlani tudom, hogy kövesd.
2019. nov. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%

Nekem valahogy ez mindig csak úgy ment, hogy közben voltak óráim, mert ott tudtam felvenni a fonalat, hogy hogyan is érdemes ezt tanulni. De így utólag talán tudok pár tanácsot adni :)

Egyrészt, az anatómia több részes dolog, mármint nekünk része volt az előadás, ami full elmélet, része volt az embriológia, amivel magadra voltál utalva tanulás ügyileg, mert előadás nem volt belőle, csak zh, és van a szövettanos része is; ezekhez jön hozzá maga az anatómia gyakorlat. Mivel az orvosi első 2-3 éve full elmélet, így ezeket a szövettan-élettan-biokémia párost sokkal könnyebb elkezdened, mint magát az anatómiát. Mindháromból úgyis végig meg kell tanulni a könyvet, magadnak jegyzetet készíteni, előre kidoglozni a tételeket. Az anatómia maga meg tipikusan egy olyan dolog, amit egyrészt előre is meg kell tanulnod, aztán látni a tetemen a dolgokat, helyre rakni a fejedben, hogy micsoda mi is volt, aztán megint átnézni jó párszor mindent. Az anatómiához ugye legjobban a Sobotta atlasz tartozik, amit a funkcionális anatómiával együtt kell tanulni (a funkci magyaráz, a sobotta megmutatja h mi micsoda).

Ha újra kezdeném az egészet, biztosan az anatómia szigorlatot kezdeném el inkább kidolgozni. Rengeteg tétel van, minden tétel 3 részes: anatómia-szövettan-fejlődéstan (embriológia), és olyan sok és olyan komplex, hogy arra év közben esélytelen felkészülni (vagy nem tudom, miből van, akinek mégis sikerült). Olvasgatni és nézelődni bőven nem elég. Válassz ki egy tárgyat és azt tanuld meg full. Sokat fog segíteni, ha már egyszer áttanultad az egészet, mikor már beülsz előadásra.

2019. nov. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem élvezd ki ezt a sok szabadidőd, mert fogsz majd vele eleget foglalkozni. Felesleges előre készülni.

Kérdésedre válaszolva: Sobotta atlasz és Réthelyi Miklós - Szentágothai János: Funkcionális anatómia.

2019. nov. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!