Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik informatikai OKJ-t...

Melyik informatikai OKJ-t válasszam, amíg még van?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Jelenleg dolgozom, de szeretnék informatikai vonalon továbbtanulni, viszont, hogy azon belül melyiket, azt még nem tudom.


Szívem szerint a programozás,fejelsztés irányába mennék, de nem tudom, hogy tetszene-e vagy, hogy tudnám-e csinálni.


Szóba van még:


Informatikai rendszerüzemeltető

Információrendszer-szervező


Ami a terv, hogy elvégzem egy OKJ-t, amíg még van, akkor nagyjából képbe lennék, hogy mire is vállalkoznék, tetszene-e stb.


Ha úgy alakulna, hogy a programozás, fejlesztés és vagy rendszergazdai dolgok tetszenének, akkor leraknék egy informatikai érettségit és mennék egyetemre.


Ez így jó tervnek hangzik? Egyből azért nem szeretném az egyetemet megpróbálni, mivel lehet, hogy nem is tetszene.


Vélemények? Melyik informatikai Okj legyen az amit elvégezzek "alap" tudás megszerzéséért ?


Köszi!


2019. nov. 30. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha már járnék, egyetemre mennék és első félév alatt eldönteném, hogy tetszik-e. Az OKJ színtiszta időpocsékolás. A munkaerőpiaci értéke a nullával vetekszik, viszont viszi az időt, pénzt, energiát. Ha már ezeket beáldozod és munka mellett tanulsz, legyen is értelme!
2019. nov. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is felejtsd el az OKJ-t.

Ha nem vagy biztos magadban, legalább a BProf üzemmérnökit jobb lenne elkezdened, vagy minimum egy 2 éves FOSZK-ot, ha azt elvégzed meg lesz lehetőséged beszámítani a krediteket ha diplomát is akarsz végül. (Egy OKJ is 2 éves általában infóból, szóval inkább FOSZK)

Ha bejutsz államira és otthagyod az első félév után, tudtommal az még nem kerül semmibe.

Szóval szerintem most kezdj neki az érettséginek, és egyenesen az egyetem legyen a célod.

2019. nov. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi.


Utolsó, amit írtál, Bprof és FOSZK az pontosan mi ?

2019. dec. 1. 02:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Képzéseknek a tudományos fokozata, talán így fogalmaznék. Infóból a BSc az alapképzés, 3 éves és diplomát ad. (Van mérnökinformatika, programtervező informatikus, és gazdaságinformatikus).

Viszont most csináltak egy némileg gyakorlatiasabb, könnyebb szakot, aminek a fokozata BProf, ami némileg a BSc alatt van. A neve üzemmérnök informatikus. Ez is 3 éves, de az utolsó évet úgy tudom munkahelyen töltöd. Diplomát ad, de ha mesterképzésre akarsz menni (MSc), akkor kell pótolnod tárgyakat, mert a BSc alatt van valamivel.


Majd van a FOSZK, ami talán olyan mintha az egyetem első két éve lenne. Ugyanúgy egyetemen folyik, viszont 2 éves, de diplomát nem ad, csak csak oklevelet. Itt is van proginfó, mérnökinfó és gazdinfó. Ennek az elvégeztével viszont a legtöbb tárgyadat el tudod fogadtatni, és mondjuk +másfél év alatt meg tudod szerezni a BSc diplomát is.

2019. dec. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!