Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Károli Tanítókèpző Főiskolai...

Károli Tanítókèpző Főiskolai Kar vèlemèny?

Figyelt kérdés

Milyen az oktatás színvonala?

Milyen a közössèg ,egyetemi èlet?

Szerettek oda járni?



2019. dec. 1. 13:14
 1/2 anonim ***** válasza:
50%

A Tanítóképzők színvonala országszerte nagyon alacsony. Maga az hogy "tanító" egy magyar sajátosság, és nem egy olyan jó sajátosság mint tokaji bor vagy a pick szalámi...


Tőlünk nyugatabbra ha keresel se látsz tanítóka (a magyar értelembe vett tanítókat). Persze minden országban kicsit más a rendszer, de általánosan elmondható hogy az általános és a középiskolai tanárok között választják ketté a felsőoktatási képzést.


Ráadásul jobb helyeken ez nem úgy van hogy az általános iskolai tanár nem ér annyit mint egy középiskolai tanár, vagy esetleg nem tud annyit az egyik mint a másik. A különbség pusztán közöttük annyi hogy az egyetemen más korosztályok tanítására képzik őket. Magyarországon pedig sajnos ez presztízsbeli kérdéssé kezd válni a tanárok között hogy valaki hol tanít(középfokon vagy általános fokon)és meg is van sajnos az alapja, mert tudásban is jóval kevesebbet kapnak az egyetemen az általános iskolás tanárok.


Dehogy mi is ez a tanító szak? Ez azért lett valamikor kitalálva mert tanárhiány volt országszerte és egy gyorstalpaló képzést akartak kitalálni hogy legyenek legalább alapfokon tanárok akik tanítják a kölköket. Ennek az lett az eredménye hogy tele lett pályára alkalmatlan emberekkel a közoktatás. A tanítókat többségében még az egyetemeken se veszik komolyan, sajnos vagy nem sajons nem tudom, csak a tényeket mondom.


A Károli maga nem egy rossz egyetem, hagyományokkal rendelkező egyetem ebből kifolyólag megadja a lehetőséget arra hogy barátságok alakuljanak ki, számtalan jobbnál jobb közösségi programokat szokott a HÖK szervezni.


Az oktatás színvonala nagyon változó, de konkrétan a tanítóképző szakra kitérve lényegesen jobbakat hallok mint például az ELTE azonos szakáról, mintha kicsit összetartóbb lenne ez az egyetem, jobb a tanárok közötti kapcsolat, közösség és ez meglátszik az oktatás színvonalán is, míg az ELTE egy akkora hatalmas egyetem hogy ez ott kevésbé látszik, viszont a tanárok ott inkább tudós emberek, inkább lehet tőlük tanulni mint a Károlis tanároktól.


Röviden ennyi.

2019. dec. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A Károliról nincs tapasztalatom, de ha vidéki főiskolát keresel esetleg a bajait tudom ajánlani, december 5-én lesz nyílt nap, szerintem érdemes megnezni. De ha mindenképp a Károli akkor ajánlom, hogy ott is menj el nyílt napra és érdeklődj.

2019. dec. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!