Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha tudom, hogy nem érdekel a...

Ha tudom, hogy nem érdekel a fizika, hardverek, csak a programozás (meg esetleg a gazdasági része) akkor ne is menjek mérnökinformatikus szakra?

Figyelt kérdés

Hálózatok, robotika, elekromechanika meg ilyesmi nem érdekel az IT-n belül inkább a matekos része, vagy valami üzleti dolog fejlesztése, adatbányászat, mobilfejlesztés, szívesen dolgoznék valami bankban, de autóiparban pl. semmiképpen, az annyira nem vonz.

Kérdés az, hogy akkor ne is menjek mérnökinfóra tanulni ezeket a számomra “felesleges” tárgyakat, hanem akkor egyértelműen programtervező vagy gazdinfó?

Mi a véleményetek ezzel kapcsolatosan?


2019. dec. 1. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Hálózat kötelező, architektúrák szintén, ezeket nem fogod kikerülni, a robotikát, elektromechanikát igen, az inkább mérnökinfós szaktárgy.
2019. dec. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem egyetemenként különbözik hogy mit tanul egy mérnökinfos. Például ha a Pannonon túléled azt a 3-4 fizikai, mérnöki tárgyat, utána már nem muszáj többé soha foglalkoznod vele, tudsz szakosodni másfelé. Szgépháló meg mindenhol lesz alapszinten.


De igazából gazdinfot ajánlanék neked így én is.

2019. dec. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem ajánlom a gazdaságinformatikust, mert leírás alapján semmi gazdasági dolog nem érdekel, maradj a programtervezőinél.
2019. dec. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát mondjuk ez még elég ilyen hasraütésszerű, mert nem tanultam még egyiket se nagyon meg nem foglalkoztam egyikkel sem, csak így nagyjából ezek amiről szívesen tanulnék.

De nyilván nem szeretnék olyan tantárgyból szívni, amivel eleve nem akarok foglalkozni.


Mi a különbség mondjuk egy ELTE proginfós tudás meg egy Széchenyi mérnökinfós tudás között?

2019. dec. 1. 16:52
 5/7 anonim ***** válasza:

"Mi a különbség mondjuk egy ELTE proginfós tudás meg egy Széchenyi mérnökinfós tudás között?"


Ez személy függő, amúgy keress tantervi hálókat és ahol több a szimpatikus azt próbált ki.

2019. dec. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj progtervre. Amúgy nem annyira lényeges mi a pontos végzettséged, az a fontos, hogy mihez értesz és mennyire.
2019. dec. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt gondolom, csak valahogy feleslegesnek érzem hogy elekronikát meg hasonlót tanuljak. Biztos proginfón is van “haszontalan” tárgy de akkor számomra kevesebb
2019. dec. 2. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!