Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetemen valóban...

Orvosi egyetemen valóban hajnalig kell tanulni minden nap?

Figyelt kérdés

Bevallom mikor ezt hallottam egy kicsit meghátráltam a dologtól...

Orvosi egyetemre készülök, de van egy olyan hibám, hogy én 11kor elálmosodok és ha nem fekszem le aludni akkor kb 30 perc múlva már elaludtam együltő helyemben és reggel ott ébredek emiatt nem tudok éjszaka tanulni...

Akármennyi kávét, energiaitalt iszok, az Istenért se bírok tovább fent lenni, mindig hulla vagyok akkorra (ha esetleg valami csoda folytán mégis sikerül tovább húzni akkor az olyan is és csak épp a szemem működik, de az agyam az teljesen halott akkorra) ....

Valóban igaz ez, hogy ha nem tanulsz hajnalig akkor kibukol orvosin? Mert ha igen akkor kereshetek kétkezi munkát, mert nem fogok bírni éjjel tanulni...



2019. dec. 3. 14:11
1 2
 1/12 anonim válasza:
82%
Amikor nem tudod eldönteni hogy troll kérdés, vagy valóban ilyen hülyeséget kérdez valaki, aki orvosira akar menni :D
2019. dec. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Hajnalig akkor kell tanulni, ha vizsga előtti nap jut eszedbe felkészülni. De ez minden szakon így van.
2019. dec. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
87%
De oké válaszolok normálisan is. Tegyük fel hogy napi 3-5 óra tanulás kell. (Bár szerintem minden nap nem) Ha hazaérsz 16 órára 21-ig tuti végzel. Ha hazaérsz 23-ra mert haverok buli stb, akkor igen, hajnalig kb.
2019. dec. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Miért lenne troll kérdés??


Ma beszélgettem valakivel aki Ott tanult és ő mesélte, hogy majdnem minden nap hajnalig kellett tanulnia... Annyi, hogy ő fogorvosin volt.


Ezért kérdeztem meg,mert én nem bírom az éjszakázást...

2019. dec. 3. 14:15
 5/12 A kérdező kommentje:
#2-es, #3-as ha ez így van akkor annak örülök 😄
2019. dec. 3. 14:16
 6/12 A kérdező kommentje:
Lehet azért írtad, merthogy az orvosok éjszakáznak, de én gyermekorvosira szeretnék specializálódni és nappali szakrendelőben szeretnék majd dolgozni...
2019. dec. 3. 14:22
 7/12 anonim ***** válasza:
11%
Még egy gyermekorvosnak is kell ügyelnie.
2019. dec. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%

Akkor tanulsz hajnalig, ha eléggé le vagy maradva és mondjuk 2 nap múlva zh vagy vizsga vagy, és ez inkább ok, hogy ha magolni tudsz csak mert nem látod át a dolgokat. Az vagy azért van mert béna vagy és akkor az orvosi nem neked való, vagy meghaladja a képességeidet és akkor az orvosi nem neked való. Meg lehet csinálni a hat évet magolással is de akkor nem hiszem, hogy hű de top orvos leszel.

Az én taktikám az, hogy amire nem lesz szükségem, mert tölteléktárgy és nem számít bele a diplomaátlagba, azokra nem tanulok annyit de a 2-es meglegyen, a többi viszont mind 4-es de inkább ötös. Aki bekerül orvosira, az a több száz oldalakat is el tudja megfelelően sajátítani, mert muszáj. Van olyan amit muszáj bemagolni, pl.: képletek kémiából, de minden más logikus

Én napi 2-4 órát tanulok, zh-ra előtte levő héten napi 30 oldalával kényelmesen fel tudok készülni, nyilván a vizsgára sokkal jobban.

Ha ide akarsz jönni akkor tanulj meg tanulni, hidd el nagyon megkönnyíted magadnak a dolgod.

Ha kíváncsi vagy még valamire írj, válaszolok szívesen :D

2019. dec. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Első két évben volt, hogy éjszaka 1-2-ig és pár alkalommal hajnali 3-ig tanultam. Aztán rájöttem, hogy semmi értelme. Harmadévben már csak éjfélig tanultam. Azóta meg már 11-kor lövik a pizsit :D


Ha már információkat gyűjtesz: majd kitapasztalod, hogy neked, hogy jó tanulni. Tök mindegy mások, hogy csinálják. Tanulókártya, kiírni, hangosan felmondani, stb. Van aki 2x elolvassa és tudja.

A lényeg, hogy találd meg a saját módszeredet!

A másik, hogy most egy gimis szintén vagy. És ennek így kell lennie. Az egyetembe is bele fogsz szokni. Minden lépcsőfokot meg kell mászni.

Menni fog! Hajrá!

2019. dec. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
42%
Több forráskritikát...
2019. dec. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!