Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A gazdálkodási és menedzsment...

A gazdálkodási és menedzsment szakot el lehet angolul is végezni, de ehhez milyen szintű angol tudásra van szükség?

Figyelt kérdés

Jelenleg B2es szinten vagyok

Esetleg tapasztalat? Vagy egy példa a jegyzeteitekből, aki angolul tanulja?



2019. dec. 4. 19:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Ismerősöm c1-el ment közgázra a BGE-re, szintén angol szakra.

Énis angolul tanulok de teljesen más országban és másik szakon is szóval nem releváns, de c1 alatt szerintem rizikós lenne belevágnod.

Egyébként azt meg kell hagyni, hogy angolul egy szak valamiért sokkal könnyebb és átláthatóbb lesz, mint ugyanaz a szak csak magyarul.

Velem például előfordult már, hogy megnéztem egy magyar feladatot a szakommal kapcsolatban és csak pislogtam. Majd megnéztem ugyanazt a szenáriót és feladatot angolul, és kiderült, hogy egy teljesen könnyű feladatról van szó.


Ez jó is lehet meg rossz is. Jó, ha külföldre tervezel menni, vagy a munkahelyed nyelve angol. Rossz, viszont ha magyar munkahelyen vagy, mert sok szakszavat nem fogsz tudni, és időbe telik míg felzárkózol. Okozhat némi kellemetlenséget. Ettől függetlenül én az utóbbit preferálom, sokkal jobb angolul tanulni, nyomd meg az angolt, úgy hogy a dolgok legalább 80%-át értsd (felirat nélkül lesz ám az előadás!), és csinálj biztosítéknek egy C1-et is, és hajrá.

2019. dec. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem érdemes angol képzésre menni elsőre szerintem. Fontos az is, hogy a magyar szaknyelvet megtanuld, tudj szabatosan fogalmazni. A másik, hogy magyarul azért könnyebb a matek, statisztika, operációkutatás, mikroökonómia... a B2 tudás amúgy is sovánka.


Inkább azt javaslom, menj magyar képzésre, az ráadásul ingyen van, és utána juss ki Erasmussal külföldre; ha tudsz, akkor juss be a CEMS programba; esetleg majd angol nyelvű mesterre jelentkezz, addigra angolból is összeszeded magad.

2019. dec. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!