Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi gazdálkodás szak...

Nemzetközi gazdálkodás szak több nyelv ismerete nélkül?

Figyelt kérdés

Az idén végzek középsuliban, és ezen a szakon gondolkoztam. Ahogyan olvastam, kötelező a több nyelv ismerete, legalább középszinten. Jelenleg csak egy középszintű angol nyelvvizsgával rendelkezem, de meg van a motivációm több nyelv tanulására. Belevághatok így is ebbe a szakba? Úgy hallottam, hogy a 2 félév helyett 4 félévig lehet nyelveket tanulni bérmentve ezen a szakon. Itt is csak egy B2es nyelvvizsga a belépő?

Mi a véleményetek erről?

Szívesen várnék saját tapasztalatokat is :)



2019. dec. 6. 08:30
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Nincs semmilyen belépő nyelvvizsga. Illő lenne folyamatosan tájékozódni.


A diploma megszerzéséhez lesz szükséged 2 gazdasági szaknyelvi nyelvvizsgára, (vagy 1 felsőfokú + 1 szaknyelvi).

Van természetesen nyelvoktatás, az elején van egy szintfelmérő is, ami alapján csoportokba tesznek.

2019. dec. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Simán megcsinálod! Egy év elég a gazdasági nyelvvizsgára való felkészüléshez (például az Origo nyelvvizsgára) angolból, mellette meg elkezdheted a másik nyelvet. 4 év alatt simán megcsinálod abból is. Javaslom a németet, mivel ez a legrelevánsabb a magyar üzleti életben, de persze van értelme más célpiacra is tanulni (arabot, kínait, japánt, koreait stb.).
2019. dec. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tájékozódok folyamatosan. Nem is értem miért írtam a kötelező nyelvvizsgát. Köszönöm a válaszokat :)
2019. dec. 6. 13:14
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
2x3 féléven át kell nyelvet tanulni, de ha valamiről teljesen 0-ról indulsz akkor 6 féléven át 1-et. Akkor a másikból teljesen önállóan kell felkészülnöd a nyelvvizsgára.
2020. jan. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!