Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Titeket nem idegesít amikor...

Titeket nem idegesít amikor egy ember 10-nek írja alá a katalógust?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, a ti szakotokon van-e ilyen. Szerintem rohadt idegesítő, az ilyen minek jár egyetemre, hogy minden alkalomkor rávegyen valakit hogy aláírja helyette? És aki elvállalja, az mit érez? Nem egy embernek, hanem 10-nek. Neki mi haszna belőle? ha 1-2 alkalom lenne, jó, de hogy sorozatosan ezt csinálja. Ráadásul úgy hogy 2 előadásról lehet hiányozni.

2019. dec. 7. 13:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

Nekem volt egy szaktársam, akinek rendszeresen aláírtam két katalógust. Hogy miért?! Mert dolgozott, hogy fenn tudj tartani magát, és az órák pont olyan idősávba estek. Nekem nem került semmibe ezt megtenni. Ha emiatt megbukott volna, az nem az én bajom lett volna. Amikor én elhasználtam a hiányzásaimat? Előfordult, hogy én is megkértem valakit, hogy írjon alá helyettem.


De neked ez miért fáj? Azért mert helyetted nincs aki aláírjon?

2019. dec. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%

Engem nem zavar. Miért ne lehetne ezt csinálni, főleg ha előadásról van szó, van egy csomó ami unalmas, vagy éppen csak ez az 1 előadása van valakinek aznap és nem akar esetleg órákat utazni emiatt. Nekem ettől nem lesz se jobb se rosszabb. Maximum majd vizsgaidőszakban szopni fog mert nem érti az anyagot vagy sokkal több időt kell ráfordítani. De ez teljesen az ő magánügye.


Annak meg aki aláírja, az ő dolga. Oké hogy nincs semmi haszna de semmi nehézség sincs abban hogy ezt megtegye. Lehet hogy 10 embernek már túlzás de nem értem miért kellene ezen kiakadni.

2019. dec. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonymousreview60 ***** válasza:
67%
A hallgatók elvileg felnőttek. Ők viselik a felelősséget, ha bejárnak vagy sem. A katalógus felesleges.
2019. dec. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%
Megint ez a jó öreg házmester mentalitás. A saját dolgoddal törődj Kérdező.
2019. dec. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

Nem idegesít. Nem érdekel. Tökéletesen hidegen hagy, semmilyen hatással nincs az életemre.


"Szerintem rohadt idegesítő, az ilyen minek jár egyetemre, hogy minden alkalomkor rávegyen valakit hogy aláírja helyette? "


Az ilyen rinyagépek mint te el se tudják képzelni, amit mi végignyomtunk, munka mellett egyemre járni, vagy később gyerek mellett. Hisztizz kislány, sose tudd meg, milyen az, amikor nem a padban ülés a fő életfeladatod!

2019. dec. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Akkor fogalmazok úgy hogy igazságtalannak tartom, hogy az olyan, aki 14-ből 2 előadáson volt ugyanúgy elmehet vizsgázni, mint én, aki 12-t végigszenvedek.

Nekem is utazni kell, vonattal járok be minden nap és van, hogy 2 előadás között lyukasom van, mégis van bennem annyi becsület, hogy ha nincs kedvem bemenni, akkor viselem a hiányzás következményeit és nem kuncsorgok másoknál, hogy írjál már fel mert szívesebben mennék ma haza.


Amúgy amit az #1 írt ok, de nem erről van szó az esetek 90%-ban. Ismerem a szaktársaimat. Nem járnak be, mert túl fáradtak vagy otthon kényelmesebb ilyesmi. Még csak nem is azért hiányoznak, mert másra tanulnak.

2019. dec. 7. 14:16
 7/21 anonim ***** válasza:
92%

Nem. Elsősorban azért, mert halálosan feleslegesnek tartom a katalógust. Ha olyan tudást adnak át az órán, ami máshonnan nem megtanulható, akkor úgyis kénytelen vagy bejárni, hiszen anélkül nem tudsz levizsgázni. Ha viszont semmi mást nem csinál az "oktató", mint felolvassa a saját jegyzeteit/ppt-it, és semmi hozzáadott értéke nincs az egészhez, akkor miért kötelező elcsesznem ott az időmet, mikor az idő alatt inkább megtanulnám magamtól a dolgot.

Tudom, szitokszónak számít, de vagyok annyira liberális, hogy azt mondjam, nem az számít, hogy honnan tanulta meg valaki az anyagot, hanem az, hogy tudja-e. A falra tudok mászni az olyan oktatótól, aki húzza a száját, mert nem az órán elhangzott, szerinte rém frappáns példát hozom fel a vizsgán.

2019. dec. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%
Ideje végre nem másokkal foglalkoznod, hanem csak saját magaddal.
2019. dec. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Senki nem vitatta a katalógus értelmét. A lényeg a becsületen van.

Azok meg hagyjanak már a válaszukkal, akik annyit bírnak hozzátenni, hogy “ne mással foglalkozz”, mert (1) akkor ti se foglalkozzatok ezzel a kérdéssel (2) meg nyílván nincsenek emiatt álmatlam éjszakáim, de attól még nem tartom fairnek és bosszant, hogy az ilyenek is elvéghezhetik az egyetemet. Névsorolvasást kellene tartani, vagy eltörölni a katalógust, mert így nincs értelme. És nem hiszem el, hogy erre a tanárok még nem jöttek rá.

2019. dec. 7. 15:50
 10/21 anonim ***** válasza:
76%

Persze, névsor olvasás :D


Miért lenne igazságtalan, ha elvégzi valaki az egyetemet úgy, hogy nem jár be az előadásokra, de becsületesen teljesíti a vizsgákat/zh-kat? Felnőtt emberek járnak egyetemre, esetleg nem kéne bevezetni az óra eleji jelentéseket mint általánosban?


Az a te problémád, hogy nem tudod mással aláíratni a katalógust, de ezért nem kell másokat lenézni. Azon kívül, hogy bejársz, nem kerül neked sem több erőfeszítésbe megcsinálni az adott tárgyat, sőt. Ha figyelsz, akkor otthon nem kell annyit tanulnod, mint annak aki nem jár be.


Ennél sokkal nagyobb “igazságtalanságok” fognak még érni az életben, és ha ez ennyire idegesít, akkor elég korán agyvérzést fogsz kapni...

2019. dec. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!